Rozszerzanie diety pociechy, czyli o czym trzeba pamiętać

Każda mama pragnie dla swojegodzieciaka jak najlepiej. Dlatego też od dnia narodzin pragnie zadbać, aby maluchowi niczego nie zabrakło. Troska na najdoskonalszym poziomie to jednak nie tylko garderoba z bawełnianych tkanin i dostosowane do wieku zabawki, ale również odpowiednia dieta, która będzie modyfikowana wraz z tym, jak dziecko będzie się rozwijało. Wspaniałym miejscem do szukania wiadomości o żywieniu malucha jest blog o macierzyństwie.

pijące dziecko

Źródło: ekoj.pl
Idealnie prowadzony blog o macierzyństwie dostarczy sporo wieści dotyczących rozszerzania diety maluszka- blog dla młodych mam. Tuż po narodzinach maluch żywi się tylko i wyłącznie mlekiem mamy. Niektóre kobiety mają naprawdę mało pokarmu, aby dziecko mogło prawidłowo przybierać na wadze. W ich sytuacji niezbędne okazuje się zdecydowanie się na sztuczne mleko. Około czwartego miesiąca życia dziecka nadchodzi jednak pora na rozszerzanie diety maluszka.

Na samym początku do diety włącza się różnorodne kaszki, które wystarczy zalać wodą. Są one lekkostrawne i duża cześć dzieci toleruje je dość dobrze. Następnym produktem, który należy wprowadzić do diety dziecka bez większych obaw jest marchewka. Aby jednak maluszek mógł ją zjeść, powinna ona być prawidłowo przygotowana. Trzeba ją więc zetrzeć. Dużo mam decyduje się na zakupienie przygotowanej marchewki zamkniętej w praktycznym słoiczku. Jest to idealne rozwiązanie tak naprawdę wtedy, kiedy z dzieckiem gdzieś się wybieramy.

Ten niezwykle użyteczny wpis (https://swinoujscie-apartamenty.com/apartamenty) opisuje analogiczną tematykę, co artykuł, który właśnie czytasz. Jeśli Cię on interesuje, kliknij tu.

Po marchewce przychodzi pora na jabłuszko, które też należy zetrzeć.

dzieci

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupując warzywa i owoce dla dziecka,powinniśmy wiedzieć o tym, aby stawiać na te z ekologicznych gospodarstw. Są one pozbawione zróżnicowanych nawozów i oprysków, które u pociechy mogłyby spowodować kłopoty z układem trawiennym lub silną reakcję uczuleniową.

Rozszerzanie diety pociechy to konieczność ciągłego obserwowania, czy po zjedzeniu wybranego produktu u dziecka nie pojawia się alergia- rozszerzanie diety dziecka. Do silnych alergenów można zaliczyć między innymi owoce cytrusowe oraz truskawki. To właśnie dlatego włącza się je do diety dziecka dość późno. Uważać musimy również na orzechy. Ostatnio coraz więcej dzieci uczulonych jest także na gluten, co sprawia, że konieczne jest stosowanie odpowiedniej diety.