Jak szybko dokonać prawidłowego wyboru opon?

Wybór odpowiedniego ogumienia jest jedną z bardziej istotnych kwestii dla każdego kierowcy. Ma to szczególne znaczenie w zimie, kiedy ze względu na nieodpowiedni rodzaj ogumienia może dojść do wypadku. Firmy produkujące opony dzielą swoje produkty na trzy najważniejsze kategorie: letnie, zimowe oraz na cały rok. Decydując się na kupno opon letnich, należy się przygotować na kupno drugiego, zimowego kompletu opon. Opony na cały rok z uwagi na dłuższe wykorzystanie szybciej ulegają zużyciu, w zimie nie zapewniają ponadto bezpieczeństwa na poziomie opon specjalnie do tego sezonu przystosowanych. Główne różnice między oponami wynikają z kształtu bieżnika, oraz mieszanki gumy użytej do wyrobu.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Nowe czy używane?Rynek wtórny ogumienia rozwija się bardzo dynamicznie. W korzystnych cenach można nabyć opony markowych producentów. Najbardziej opłaca się kupno od pierwszego właściciela, kupując używane opony w punkcie wulkanizacyjnym nie ma się pewności, że nie były one już bieżnikowane. Bieżnikowanie działa bardzo negatywnie na żywotność ogumienia. Nabywając markowe opony w zachęcającej cenie, przykładowo opony Continental (dodatkowe info), należy skontrolować stan wyrobu. Nieuczciwe punkty wulkanizacyjne są w stanie dla większego zysku bieżnikować opony nawet kilka razy. Może to spowodować nawet pęknięcie elementu, co przy większych prędkościach jest bardzo niebezpieczne. Różnica w cenie między produktami nowymi a używanymi jest jednak spora, więc wielu kierowców podejmuje decyzję o zakupie używanych.

Najpewniejsi producenci
Na rynku samochodowym istnieje pewna liczba firm wytwarzających opony, które cieszą się znacznym zaufaniem zmotoryzowanych. Jedną z tego rodzaju firm jest Firestone. Jest to amerykański producent z ogromną tradycją, sięgającą czasu początków motoryzacji. Produkty tej firmy są doceniane za długą żywotność, doskonałą przyczepność i dobry stosunek ceny do jakości. Firma ta została wykupiona przez innego renomowanego producenta opon, jakim jest japoński Bridgestone. Opony Bridgestone charakteryzują się prawdziwie japońską precyzją. Według opinii użytkowników, świetnie trzymają się nawierzchni. Są one ponadto chwalone za niski poziom wytwarzanego hałasu i krótsze hamowanie na mokrej nawierzchni. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej zajrzyj tutaj:(ważna strona).