Co uczynić, aby jesienne wieczory były trochę bardziej przyjemne? Na pewno pomoże aromatyczna kąpiel

Co jest najlepsze na długie jesienno-zimowe wieczory? Na pewno każdy z nas potrzebuje choćby odrobiny ciepła. Co w takiej sytuacji można zrobić? Pijemy gorącą herbatę z miodem oraz cytryną, wypoczywamy na naszej wygodnej kanapie, patrzymy na ulubiony film, a może po prostu przygotowujemy aromatyczną kąpiel. W jaki sposób przygotować ją, aby była rzeczywiście najbardziej relaksująca?

Chwila spędzona w wannie umożliwia nam się wyciszyć, a co ważne zrelaksować po całym dniu pracy. W wannie wspaniale można się rozgrzać, a to przecież niezwykle przyjemne, kiedy za oknem robi się z dnia na dzień zimniej. W wannie można uzyskać spokój, bo nikt nam nie przeszkadza, możemy tam w spokoju poczytać coś, posłuchać muzyki, lub po prostu poleżeć z zamkniętymi oczami, taki relaks będzie jeszcze wspanialszy, jeśli zapalimy świeczki zapachowe i zgasimy światło, jeśli skorzystamy z dodatków, jak kule do kąpieli.

kąpiel

Autor: iStock
Źródło: iStock

Twarda woda (jonizatory wody) z dużą ilością chloru nie wpłynie pozytywnie na nasze ciało, a po wyjściu z wanny można dobrze to odczuć – wtedy nasza skóra jest sucha i ściągnięta. Stąd też zawsze dodajemy do wody płyn do kąpieli albo napar ziołowy. Dla wielu ludzi najmilsza jest kąpiel w gęstej oraz miękkiej pianie, dlatego wlewają do wanny różne płyny zapachowe – . Jednak tego typu kosmetyki posiadają chemiczne składniki, jakie bardzo wysuszają naskórek. Jeśli więc chcielibyśmy urządzić sobie zmysłową kąpiel w wannie, zdecydujmy się na najlepszy olejek eteryczny albo zioła. Olejek lawendowy nie tylko wspaniale pachnie, ale także działa relaksująco.

Tak samo wpływa naturalny aromat melisy. Kilka kropel takiego olejku na pewno doda nam siły. Produkt powinien być w związku z tym pochodzenia naturalnego, jednak w każdej drogerii można dostać całkiem tanie oraz skuteczne olejki syntetyczne. W drogerii zakupimy także bardziej naturalne olejki, jakie są droższe, lecz mają większą ilość właściwości, które wpływają na samopoczucie oraz relaks. Zależnie od potrzeb dobrze jest zdecydować się na olejki syntetyczne lub naturalne. Z pewnością jednak, jedne i drugie sprawią, iż taka kąpiel będzie wspaniała, relaksująca i wyjątkowa. Czemu nie zrobić sobie od czasu do czasu tego typu przyjemnego wieczoru.

Zobacz ten użyteczny serwis – przedstawia on podobną problematykę i zapewne również Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu!

Na pewno nam się to przyda w te coraz chłodniejsze dni.