Czy warto założyć w Polsce pizzerię?

Kiedy kilkanaście tygodni temu byłem na wakacjach we Włoszech doszedłem do wniosku, iż mieszkańcy tego słonecznego, niezwykłego kraju lubią kawę. Jednak ogólnie nie zwykli pić tej kawy, którą my w większości przypadków pijemy. Najzwyczajniej kilka razy w ciągu doby chadzają do pizzerii.

Cóż, mała kawa w lokalnej pizzerii nie jest droga, więc ludzie spokojnie mogą pozwolić sobie na takową przyjemność. Zwłaszcza, że nie mówimy w tym momencie o biednym społeczeństwie. Dobra, lecz jak to jest z Polakami? Czy w Polsce umiemy pić kawę? Jesteśmy jej smakoszami? Szerzej na ten temat – przykład.

Poznaj szczegóły tutaj: .

Pizza

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Cóż, może nie chcę tutaj za bardzo uogólniać, lecz zapewne nie napiszę fałszu, jeśli rzeknę, iż znaczna część Polaków najzupełniej nie zna się na kawie.

Jeżeli uważasz, że znajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź (https://www.traple.pl/kariera) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz mieszczący się tutaj.

To najzupełniej zrozumiałe, bo w końcu kawa nie jest naszym narodowym napojem. Choć tak czy siak ciągle powiększa się liczba takich osób, które szanują kawę, tzn. przynajmniej co kilka dni piją smakowitą, prawdziwą kawę. A gdzie? Nie tak znowu rzadko tym miejscem są pizzerie. Choć teraz tak jakby moda na chodzenie do pizzerii jest mniej zauważalna, to jednakże pokazują one o wiele wyższy poziom.

I właśnie dlatego sądzę, że dla takich ludzi, których mocno intryguje własny biznes pizzeria może być strzałem w dziesiątkę (na przykład: ), szansą na to by zarobić każdego dnia spore pieniądze, a do tego prowadzić interesujące życie. Hej, przecież prowadzenie swojej pizzerii jest fajne. Trzeba jednakże zwrócić uwagę, iż założenie pizzerii nie jest proste. Uważam, że jest dużo łatwiejszych interesów do rozkręcenia. Jednak i tak pizzeria to fantastyczny biznes – dla tych, którzy kochają kawę, lecz także ludzi. Zwłaszcza w wielkich miastach konkurencja pomiędzy pizzeriami jest całkiem spora…

Być może zatem czymś ciekawym jest tak zwana franczyza? Wiele stacji paliw, butików czy właśnie pizzerii to najzwyczajniej w świecie interesy prowadzone przez zwykłych przedsiębiorców, którzy jednak podpisali stosowną umowę z gigantami. Cóż, to zapewne akurat żadne duże zaskoczenie, że wielki gracz może sporo więcej. Tak naprawdę pizzeria franczyza to bardzo dobry pomysł. Nasz lokal już na starcie będzie miał niemałą renomę, a to wiele znaczy. Franczyza to w ostatnim czasie coraz bardziej popularny model biznesowy – i dobrze, bo jakby nie patrzeć pozwala lepiej funkcjonować.