Bezpieczne zakupy w internecie

Dwudzieste pierwsze stulecie już teraz jest absolutną epoką internetu. Wartość wirtualnego rynku szacuje się już w bilionach dolarów! Sklepy online i e-banki wschodzą niczym przysłowiowe grzybki po deszczu.

zakupy online

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Z pozoru niewinna wizyta w sieci może jednak pociągnąć za sobą nadzwyczaj niemiłe konsekwencje. Internet bowiem jest jednakowo realny jak świat rzeczywisty który nas otacza. To, co poczynimy w wirtualnej przestrzeni, czasem bardzo silnie może wpłynąć na codzienność. Musimy zatem troszczyć się o bezpieczeństwo swego „wirtualnego profilu”. Internet to specyficzne otoczenie, w jakim – prócz wielu pozytywów – czai się też bez liku cyberprzestępców.

Jak wynika z ankiet, jedna trzecia Polaków na co dzień korzysta z internetu: analizuje witryny, prowadzi rozmowy z pomocą e-mail, używa aplikacji internetowych. Nic więc dziwnego, że ulubioną kategorię ofiar przestępców stanowią niewątpliwie mali oraz średni przedsiębiorcy, a również osoby, które to częstokroć używają wirtualnych ofert, (wirtualne banki, sklepy internetowe, wirtualne przychodnie lecznicze).

Dlatego nadzwyczaj ostrożnie winniśmy podchodzić do sprawunków on-line, zawsze weryfikować prawa i obowiązki sklepów wirtualnych, opinie pozostałych użytkowników internetu. Przykłady rzetelnych marketów online to: – market dla obeznanych fotografów a także miłośników fotografowania, także mnóstwo fachowych wskazówek

karty płatnicze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

a również inspiracji, to tablety, smartfony i bez liku dodatków do nich. Dla zainteresowanych: sklep e-fotojoker na ceneo. to oczywiście sprzęty AGD i RTV, tablety, cyfrowe aparaty i kamery, telefony a także dział dom oraz ogród. Natomiast sklep którego dewiza brzmi wszystko w jednym miejscu, faktycznie ma nam niezwykle wiele do zaoferowania; zacząwszy od towarów przemysłowych na dziale dom i ogród dopełniając. Jednym słowem mydło i powidło -> okazje.

Każdy z owych sklepów posiada własne prawa i obowiązki, a w nich skrupulatnie przedstawione warunki zwrotu dobra i pieniążków. Pamiętajmy, że bez względu na to czy nabywamy zdalnie masło, pralkę czy też aparat fotograficzny, polskie prawo (zobacz również radca prawny wrocław) gwarantuje nam dziesięć dni na dokonanie zwrotu towaru bez podania przyczyny (potrzebne będzie tylko oświadczenie w pisemnej formie dla sprzedawcy). Artykuł musi w takim przypadku być odesłany w stanie nienaruszonym do sprzedawcy wraz z w/w oświadczeniem.