Bezpieczne zakupy w internecie

Dwudzieste pierwsze stulecie już teraz jest absolutną epoką internetu. Wartość wirtualnego rynku szacuje się już w bilionach dolarów! Sklepy online i e-banki wschodzą niczym przysłowiowe grzybki po deszczu.

zakupy online

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Z pozoru niewinna wizyta w sieci może jednak pociągnąć za sobą nadzwyczaj niemiłe konsekwencje. Internet bowiem jest jednakowo realny jak świat rzeczywisty który nas otacza. To, co poczynimy w wirtualnej przestrzeni, czasem bardzo silnie może wpłynąć na codzienność. Musimy zatem troszczyć się o bezpieczeństwo swego „wirtualnego profilu”. Internet to specyficzne otoczenie, w jakim – prócz wielu pozytywów – czai się też bez liku cyberprzestępców.

Jak wynika z ankiet, jedna trzecia Polaków na co dzień korzysta z internetu: analizuje witryny, prowadzi rozmowy z pomocą e-mail, używa aplikacji internetowych. Nic więc dziwnego, że ulubioną kategorię ofiar przestępców stanowią niewątpliwie mali oraz średni przedsiębiorcy, a również osoby, które to częstokroć używają wirtualnych ofert, (wirtualne banki, sklepy internetowe, wirtualne przychodnie lecznicze).

Dlatego nadzwyczaj ostrożnie winniśmy podchodzić do sprawunków on-line, zawsze weryfikować prawa i obowiązki sklepów wirtualnych, opinie pozostałych użytkowników internetu.

Czy zaciekawił Cię nasz tekst? Jeśli tak, to kliknij tutaj i przeczytaj tam nowe frapujące wpisy. Nie czekaj!

Przykłady rzetelnych marketów online to: – market dla obeznanych fotografów a także miłośników fotografowania, także mnóstwo fachowych wskazówek

karty płatnicze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

a również inspiracji, to tablety, smartfony i bez liku dodatków do nich. Dla zainteresowanych: sklep e-fotojoker na ceneo. to oczywiście sprzęty AGD i RTV, tablety, cyfrowe aparaty i kamery, telefony a także dział dom oraz ogród. Natomiast sklep którego dewiza brzmi wszystko w jednym miejscu, faktycznie ma nam niezwykle wiele do zaoferowania; zacząwszy od towarów przemysłowych na dziale dom i ogród dopełniając. Jednym słowem mydło i powidło -> okazje.

Każdy z owych sklepów posiada własne prawa i obowiązki, a w nich skrupulatnie przedstawione warunki zwrotu dobra i pieniążków. Pamiętajmy, że bez względu na to czy nabywamy zdalnie masło, pralkę czy też aparat fotograficzny, polskie prawo gwarantuje nam dziesięć dni na dokonanie zwrotu towaru bez podania przyczyny (potrzebne będzie tylko oświadczenie w pisemnej formie dla sprzedawcy). Artykuł musi w takim przypadku być odesłany w stanie nienaruszonym do sprzedawcy wraz z w/w oświadczeniem.