Alby komunijne – dlaczego odznaczają się obecnie tak dużym zainteresowaniem i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to absolutnie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci bardzo czekają. Jest to dla nich poważne święto, ponieważ w lokalnej tradycji, po uroczystości kościelnej odbywają się przyjęcia, które współcześnie coraz częściej są rzeczywiście wystawne oraz przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – prezenty. Naturalnie, nie mogą one grać podstawowej roli. Najważniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Głównie z tego względu, obecnie coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych i garniturów, jakie imitowały ubrania Pary Młodej.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienki przeważnie były szyte na kołach, bogato zdobione, a czasem stawały się też przedmiotem wyścigów pomiędzy rodzicami oraz dziećmi. Alternatywą dla nich są dużo skromniejsze alby komunijne (alby dla dziewczynek). Dlaczego cieszą się one dziś tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na fakt, że to proste ubranie gwarantuje, że na pierwszy plan wysuwa się sam sakrament, a nie ubrania dla ratowników medycznych w jakim dziecko będzie występowało. Ma to ogromne znaczenie. Na dodatek, wszystkie alby są takie same, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, różnią się jedynie szczegółami, na przykład kolorem naszywek.

Tym sposobem, żadne dziecko nie czuje się gorsze bądź lepsze, gdyż wszyscy wyglądają identycznie. Wprowadzenie alb stało się dość dobrym pomysłem, który błyskawicznie przechwyciły parafie w całej Polsce. Współcześnie stosuje się je powszechnie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że alby są dużo tańsze niż sukienki lub garnitury.

Bez zwłoki zobacz na stronie (https://memento-wroc.pl/) podobne wpisy. Tam również przeczytasz coś emocjonującego, gdyż przedstawia ona zbliżoną tematykę.

Dla rodziców obciążonych pozostałymi wydatkami, niekiedy związanymi z przygotowywaniem przyjęcia, nawet

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

kiedy jest ono dość skromne, ma to ogromne znaczenie.

Zakup alby nie będzie obciążał ich budżetu. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można zademonstrować swojej kreatywności. Rodzice dalej starają się, by w tym wyjątkowym dniu ich dzieci wyglądały możliwie jak najlepiej, chociażby poprzez robienie dziewczynkom fryzur. Niemniej jednakowoż, wprowadzenie alb nieco minimalizowało komunijne szaleństwo i zlikwidowało podziały pomiędzy dziećmi. Alby notabene są dość atrakcyjnym strojem, który podkreśla niewinność dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, z tego powodu są faktycznie dobrym rozwiązaniem.