Nauczać malucha można na różne sposoby

Jeśli zamierzamy troszczyć się o prawidłowy rozwój swojego malucha, powinniśmy zadbać o jego odpowiednią edukację. Trzeba jednak pamiętać, że uczyć i edukować dzieci można na wiele sposobów – i nie chodzi tu tylko o zapisanie malucha do dobrej szkoły, czy zapewnienie mu rozmaitych książek do nauki, ale także o edukację poprzez rozrywkę. Liczne badania pokazują bowiem, że nic tak nie poprawia wyników w nauce, jak edukacja poprzez zabawę i współdziałanie z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie nauka – nauka francuskiego online przez zabawę jest dostępna na wiele sposobów. Możemy przykładowo dać dziecku jego ulubione Lego Gwiezdne Wojny czy Lego Superbohaterowie i zaangażować go do odgrywania konkretnych scenek, w których będzie musiało wykazać się poszczególnymi umiejętnościami albo z kolei kupić ciekawe gry edukacyjne, które dadzą dziecku radość, a równocześnie będą go czegoś uczyły.

Odpowiednie zabawki, dopasowane do wieku i zamiłowań dziecka to jedna z najlepszych metod na połączenie przyjemnego z pożytecznym: dzieci lepiej się uczą, kiedy mogą przyswajać sobie nową wiedzę lub umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Naturalnie, zamiast kupić standardowe najlepsze zestawy Lego czy inne zabawki, możemy również zachęcić dziecko do nauki poprzez zabawę z jego rówieśnikami – do tego typu zabaw nie są wymagane żadne gadżety, wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności i zabawa gwarantowana – dzieci tak naprawdę są w stanie znaleźć dla siebie ciekawe zajęcie, nawet jeżeli nie mają pod ręką najnowszych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

promowanych w telewizji zabawek.

Podczas zabaw z innymi dziećmi uczą się współdziałania, nowych ról społecznych jak również umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dobrym przykładem mogą być w tym przypadku rozmaitego rodzaju obozy dla dzieci zwłaszcza jeśli obozy tego rodzaju będą miały integracyjny charakter.

Nauka przez zabawę wydaje się być w dzisiejszej rzeczywistości jedną ze skuteczniejszych metod na wspomaganie rozwoju u dzieci. Kupujmy im zatem edukacyjne zabawki i gry, ale też wysyłajmy maluchy na ciekawe obozy i zapisujmy na różne zajęcia edukacyjne, które będą adekwatne do preferencji i upodobań naszego dziecka. tylko wówczas będziemy mieć pewność, że troszczymy się w kompleksowy sposób o jego edukację gwarantując mu jednocześnie także zabawę.