W jaki sposób dobrze dbać o swój pojazd?

Każdy z nas chciałby, aby ich auta pracowały bez usterek i żeby nie trzeba było co chwilę czegoś naprawiać lub wymieniać. Auto to rzecz, jaka na ogół jest niemało użytkowana i niestety należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie uda nam się tak naprawdę tego typu napraw uniknąć całkowicie. Istnieje jednak kilka rad, które pozwolą nam jeździć samochodem długo i bezkonfliktowo. Bardzo istotne są na pewno cykliczne przeglądy stanu samochodu.

wycieraczki samochodowe

Autor: m01229
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju diagnostyka jest obligatoryjna i musimy ją przeprowadzać cyklicznie raz w roku. Możemy jednak oczywiście sprawdzić stan auta częściej, kiedy tylko czujemy, że należałoby zwrócić szczególną uwagę na część, która według nas już się zużyła. Pojazd może działać jak organizm, w sytuacji kiedy awarii ulega jakiś element może to powodować następnymi wadami kolejnych części. Do podstawowych zaleceń, o których nie wolno nam zapominać należy oczywiście wymiana oleju oraz regularne monitorowanie jego poziomu. Ważne jest także troszczenie się o stan lakieru. Pozornie mała wgniotka lub rysa może stać się dość dużym problemem, jeśli na przykład zacznie rdzewieć.

Ignorowanie rdzy to bardzo poważne zaniedbanie, które może przyczynić się do zniszczenia kolejnych blisko leżących części lakieru i mocno obniżyć wartość naszego ukochanego samochodu. Warto wszystkie usterki reperować natychmiastowo, nie zwlekając aż małe uszkodzenia przekształcą się w niezwykle drogie naprawy. Należy również nie zapominać o tym, aby jeździć samochodem z rozwagą, bez żyłowania silnika. Jest to chyba rzadkością w głównej mierze pośród młodych użytkowników aut, którzy bardzo często stawiają sobie za cel popisywanie się oraz szybką jazdę. Musimy także dbać o takie elementy jak opony czy nawet wycieraczki.

wycieraczki samochodowe

Autor: Eric Huybrechts
Źródło: http://www.flickr.com

Warto monitorować poziom bieżnika, bo odpowiednie opony są gwarancją bezpieczeństwa w trasie. Nawet źle działające wycieraczki mogą przyczynić się do wypadku podczas ulewnego deszczu.

Zainteresował Cię ten wpis? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis (http://www.esoil.pl/p,950,klubersynth-uh1-6-100-6-150-6-220-6-320-6-460-6-860-wysokotemperaturowe-oleje-przekladniowe) ma podobne informacje do publikowanych.

Warto więc wymieniać nie tylko pióra do wycieraczek ale także całe wycieraczki, zwłaszcza po zimie, kiedy są zużyte. Nie powinniśmy też oszczędzać zbytnio na częściach, które stanowią o naszym bezpieczeństwie, nie tylko elementy zawieszenia, ale również wycieraczki samochodowe Bosch (zobacz) czy opony Dębica nie będą złym rozwiązaniem, skoro chcemy dbać o bezpieczną jazdę.