Jak nie zbankrutować

Wszyscy doskonale wiemy, jak nieciekawa sytuacja panuje obecnie na rodzimym rynku pracy. Wiele osób bez skutku poszukuje zatrudnienia. Młode osoby po studiach także nie mogą znaleźć zajęcia zgodnego z ich kierunkiem studiów. Absolwenci nierzadko muszą pracować poniżej swoich ambicji i zatrudniają się w popularnych barach szybkiej obsługi. Na pewno nie o takiej przyszłości marzyli, gdy przestępowali próg renomowanej szkoły wyższej. Niestety, okrutna rzeczywistość ucięła im skrzydła.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Ale dla osobowości energicznych nie ma rzeczy nie do wykonania, a przeszkody losu jedynie je motywują do odważniejszych działań. Mnóstwo młodych ludzi, którzy nie znaleźli dla siebie miejsca na rynku pracy, samodzielnie poczynają je tworzyć. Zamiast biernie oczekiwać na szansę od losu, biorą sprawy we własne ręce i zakładają swoją działalność. Z pewnością jest to niezwykle ryzykowny krok, zwłaszcza w takich ciężkich czasach. Ale jeśli włożyć w to dzieło dużo wytrwałej pracy i zaangażowania, to można oczekiwać wspaniałych rezultatów.

Dla wielu młodych właścicieli firm najgorsze są początkowe miesiące działania. Zwykle nic się w tym czasie nie dzieje, a interes przynosi jedynie straty. W takim momencie wiele osób po prostu się poddaje i zawiesza działalność. Ale taka przedwczesna rezygnacja to nieprzemyślany pomysł.

Mały podatnik czyli kto?

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Powinniśmy walczyć o swoje marzenia, tym bardziej, że państwo wyciągnęło do mniejszych i średnich przedsiębiorców pomocną dłoń. Wsparcie de minimis zostało stworzone właśnie z myślą o właścicielach firm, którzy potrzebują pomocy. Kredyt de minimis (czytaj dalej) to wielki zastrzyk gotówki, który jest w stanie postawić naszą firmę na nogi.

W czym tkwi wyjątkowość tej pożyczki? Otóż, właściciele firm mogą uzyskać gwarancje zabezpieczenia spłaty pożyczki. Jest to bezprecedensowa sytuacja, gdy ryzyko przejmuje Skarb Państwa. Powinniśmy więc się zainteresować tego typu ofertami i pójść do swojego banku już teraz. W oddziale z pewnością uzyskamy pełną informację otej pożyczce (zobacz pożyczka pod zastaw działki), a doświadczeni pracownicy pomogą nam wybrać najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa propozycję.

Jeśli interesują Cie kredyty i pożyczki sprawdź: i wybierz naszą ofertę.