Maty i kołyski dla niemowlaków. Zabawki edukacyjne dla niemowlaków

Maty edukacyjne to zabawki, którymi bawić się mogą niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia. Pełnią one doskonałą funkcję zabawek edukacyjnych, ponieważ znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, do których przyczepione są różne zabawki, grzechotki czy lusterka.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Świetne maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, jednakże największą uwagę należy zwrócić na ich odpowiedni rozmiar – dobrany do wielkości dziecka. Maluch musi mieć wystarczająco dużo miejsca, by nie miało problemów ze swobodnym obracaniem się i przekręcaniem na niej. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają. Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?Również pozytywny wpływ na rozwój dziecka mają kołyski. Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył stymuluje układ przedsionkowy mózgu niemowlęcia, a to przekłada się na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową postawę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia dziecka stosować kołyskę zamiast łóżeczka.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z syntetycznych materiałów, być odpowiednio twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Dobrze, jeśli materacyk jest w komplecie z wodoodpornym pokrowcem.

Czy posiadasz wątpliwości w odniesieniu do opisywanej tematyki? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (https://www.certificator.eu/en/) na przedstawiane zapytanie – na pewno okażą się one niezwykle interesujące.

Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca.
Wygodne kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski te mają krótki okres użytkowania. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Mieści się ona w przedziale od 200 zł, wówczas jest to zwykła drewniana kołyska, do aż 1000 zł. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego dziecka. Niemowlęta kochają kołysanie. Takie delikatne i równomierne ruchy bujane bardzo szybko i skutecznie je uspakajają. Poza tym wiele badańwielu naukowców pokazuje, że kołyski naprawdę mają świetny wpływ na rozwój niemowlęcia.