Pora na wiosenne porządki i przeglądy.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Kwiecień to okres porządków. Każdy myśli o odnowieniu farby na ścianach w naszym mieszkaniu, gruntownym sprzątaniu wszystkich zakamarków, zmianie firanek, dezynfekcji terakoty czy końcu wystawieniu na powietrze poduszek? Oczywiście większy porządek jest konieczny dla zachowania czystości i chroni nas i nasze dzieci przed chorobami.

Polacy to nielubiące braku pracy osoby. Dlatego utrzymanie czystości nie kończy się na samym wnętrzu domu. Pod miotłę idzie także strych, skąd wynosi się stare przetwory, usuwa pył, czy układa narzędzia. Mieszkańcy wsi, którzy mogą pochwalić się własnym ogródkiem, także mają dużo pracy. Marzec i kwiecień to czas obsiewania warzyw np. rzodkiewek, przycinania drzewek owocowych, wstępnego pielenia i sypania nawozów.

Interesuje Cię skąd pozyskujemy wiedzę na przedstawiony w naszym wpisie temat? Namawiamy więc do nowej strony – tam czeka na Ciebie istotne źródło (https://www.hurtopony.pl/opony-dunlop.html).

Warto jednak popracować, ale ich smaczne i zdrowe efekty zbiorą już za kilka miesięcy.

Wymienione czynności wiązane są głównie z Paniami. Czy Panowie w tym czasie leniuchują? Jeśli nie zostaną uwikłani w pomoc w porządkach ogrodowych, to sami wielką chęcią zaangażują się w przegląd garażu. Nie ważne czy to auto czy motor – facet musi sprawdzić poprawne działanie narzędzi, posiadane części, kupić gadżet ułatwiający reperację jakiegoś urządzenia itd. Jednak na poważnie – to bardzo ważne, aby mieć świadomość jakie mamy narzędzia i gdzie szybko je znajdziemy. Oprócz tego musimy cyklicznie sprawdzać stan urządzeń oraz instalacji domowych np. elektrycznych. Nawet nie mamy takich umiejętności to warto policzyć w budżecie, koszt przeglądu przez specjalistów. Powoli rozpoczyna się sezon rodzinnych wyjazdów i należy zadbać o dobry stan techniczny auta.

Dla przypomnienia, że jak co roku, mamy prawny nakaz ubezpieczenia OC i dokonania badań technicznych. Bardziej ambitni dopieszczają auta o wiele dokładniej. Pomyślmy – usunięcie rys na lakierze, mycie i konserwacja po zimowej soli, wymiany oleju i płynów. Istotna jest wymiana ogumienia. Dobre opony zimowe z NETCAR to podstawa. Na co zwrócić uwagę? Można używać opon przez parę sezonów, ale co innego naszego opony, a co innego kupowanie używek – różnicę robi czy kupujemy opony w nowe czy też używane z drugiej ręki. Przynajmniej poznamy historię opon i to my będziemy mogli powziąć decyzję o przyszłym wykorzystaniu.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z tego ciekawego zagadnienia? Więc najlepiej trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to akcesoria samochodowe i przeloguj się do nowej witryny.

Rzecz jasna wybór opon nie jest łatwy – lepiej zapoznać się z opiniami użytkowników, sprawdzić autotesty, sprawdzić datę produkcji i nie dać nabrać się na super obniżki.

Jak można się domyśleć przed nami pracowity czas, trzymamy za Was kciuki!