Jak niedrogo kupić kultowy samochód

Czy auta muszą być kopiami innych modeli? Niekoniecznie. Mimo to często na ulicach widzimy podobne do siebie auta typu kombi, sedan czy aut miejskich. Bardzo rzadko widać samochód, który sprawiłby żebyśmy się za nim obrócili. Z jakiego powodu jest ich tak niewiele?

Finanse

Największy problem to oczywiście pieniądze. Sporo aut klasycznych jest bardzo drogich – ich ceny idą czasem w dziesiątki tysięcy złotych. To niestety cena osiągalna wyłącznie dla nielicznych fanów motoryzacji. Mimo to nie niszczy to całkowicie opcji kupna klasycznego samochodu. Należy podejść do zakupu na spokojnie i kupować z głową. Fakt że nie mamy pieniędzy na stare Porsche nie znaczy że nie możemy kupić inne auto. Wielu producentów posiada w swoim dorobku perełki, które w dawnych latach robiły furorę. Dawne modele Volvo, Forda czy VW również uznawane są za klasyczne, a masa z nich jest dużo tańszych niż klasyczne Porsche.

A może replika?

porsche

Ciekawą możliwością dla chcących zakupić klasyka jest zakup repliki. To cały czas rozwijający się rynek, gdzie możemy wyszukać wiele interesujących pojazdów. Wspomniany w poprzedniej części problem z wysokimi cenami pochodzi stąd, że większość klasycznych modeli trafiło do sprzedaży w małych seriach. Do dziś istnieje niewiele ponad kilkaset, czy kilka tysięcy z nich. Stąd ich ceny są kosmiczne. Natomiast koszt budowy repliki jest o wiele niższy, a daje masę frajdy z podróżowania. Repliki są różne, choć część z nich jak np. replika Porsche 356 speedster zrobione jest bardzo precyzyjnie, przy czym większość podzespołów mechanicznych jest poprawionych by polepszyć komfort i frajdę z podróżowania.

A gdy mamy mały budżet

vw golf

Poza replikami, jakie wybory mają chętni na kupno klasycznego samochodu? Jest ich sporo, alewedług nas godne rozważenia są:

– VW Golf – opatrzony na polskich drogach, ale jest już siódma odsłona Golfa. Niełatwo spotkać np.

W gąszczu otaczających nas tekstów niełatwo jest odnaleźć naprawdę przydatne informacje. Z tego powodu jeśli fascynuje Cię tego typu temat, to koniecznie zobacz rekomendowane info (http://grosel.pl/cennik.html).

Golfa MK1. Inną serią Golfów godną rozważenia są GTI. Zwłaszcza stare wersje MK I GTI i MK 2 GTI są już na pewno klasykami i mają dobre właściwości jezdne,

– z innych interesujących marek można zainteresować się autami jak Mercedes W190 w wersjach Cossworth, lub Fordem Sierra Cossworth. Są również fani polskiej motoryzacji, którzy nabywają pierwsze wersje Polonezów czy Fiatów 125 i sprowadzają je do praktycznie nowego stanu.

Jak widać, bardzo dużo zależy od naszej pomysłowości. Cała przyjemność z posiadania klasyka nie polega na nabyciu drogiego auta, ale pojazdu przy którym będziemy mogli coś sami porobić.

Źródło: ff-custom-classic.pl