Sprzęt do gabinetu kosmetycznego

Pragniesz mieć prywatny salon kosmetyczny? Fantastyczna koncepcja! Oto kilka praktycznych rad, które wesprą cię w tym działaniu. Najpierw namierz atrakcyjną lokalizację na twój gabinet, najlepiej w środku metropolii.Kiedy już zaprojektujesz wystrój, pora na zdobycie maszyn. Kluczowym elementem w salonie odnowy biologicznej jest autoklaw kosmetyczny.

Autor: Fit4Fun
Warto wykreować kojącą wyspę w jądrze hałasu metropolii, klientki na pewno polubią godziny relaksacji pomiędzy codziennymi obowiązkami. Aby stworzyć taki klimat, trzeba wypełnić gabinet wielką ilością roślin. Pomyśl także o delikatnej muzyce relaksacyjnej, lecącej cichutko z sprytnie schowanych głośników. W poczekalni powinny być miękkie kanapy.

W Polsce, podobnie jak w reszcie państw UE, obowiązuje nakaz odkażania instrumentów zabiegowych. Odkażanie ekwipunku jest szczególnie ważne, gdy jest możliwość zarażenia pacjenta. Stąd każdy salon SPA (oferty spa herbarium) ma mieć dostępny działający autoklaw kosmetyczny (hydrauliczne fotele kosmetyczne), który w oka mgnieniu oczyszcza zużyty sprzęt. Bakterie są likwidowane przez sporą ciepłotę i ogromne ciśnienie w czasie paru minut. Nie zapominaj, że autoklaw musi zostać dostosowany do modelu oprzyrządowania, którego używasz.

kosmetyki

Autor: REF Polska
Źródło: REF Polska

Suszarka hełmowa (frezarki) to kolejny nieodzowny sprzęt w porządnym gabinecie odnowy biologicznej. Sprawne osuszanie włosów to konieczność. Pamiętaj, żeby dobrać solidne krzesła z dostosowaniem wysokości, by klientki nie narzekały na ból krzyża.

Jak już opisujemy kwestię siedzeń, należy napomknąć o innym istotnym zakupie w twoim osobistym salonie SPA. Fotele fryzjerskie to rzecz, na której nie można skąpić. Wybierz te, które pozwalają na sporą zmianę kąta oparcia i wysokości, tak, żeby pacjentka miała dobrze, a fryzjer miał ułatwioną pracę.

I na podsumowanie niepozorna frezarka do paznokci. To wspaniałe urządzenie pozwala na sprawną korektę powierzchni paznokcia. Higiena paznokci to nie tylko regulacja długości, ozdabianie i oczyszczanie. To także właśnie naprawianie mankamentów na płytce.

Źródło: