Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy poszukujemy żłobka czy przedszkola dla naszego dziecka usiłujemy sprawdzić wszystko, co tylko możliwe. Spotykamy się z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, dopytujemy o jadłospis. Naturalnie, duża grupa rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Dobrze jest wobec tego sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Oferty niepublicznych placówek

Teraz, odkąd zamykane są publiczne placówki, prywatne przedszkola można wyszukać w każdym mieście. Oczywiście, im większa miejscowość, tym bardziej zróżnicowana oferta. Przykładowo, kiedy idzie o prywatne żłobki Warszawa ma sporo do zaproponowania. Możemy bez problemu znaleźć placówkę, która spełni wszystkie nasze wymagania. Małe grupy, fachowa opieka, pyszne jedzenie, ponad to zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zagwarantować swojemu maluszkowi gdy zapiszemy je do dobrego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeżeli dziecko ma dwoje pracujących rodziców, czasem nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas rozwiązaniem są prywatne placówki. W ostatnich latach rachunki za przedszkole prywatne są mniej więcej na tym samym poziomie lub nieco wyższe niż za publiczną placówkę. Jeśli zsumujemy wszelkie opłaty za dodatkowe zajęcia, to właściwie nie ma wielkiej różnicy. A niepubliczne placówki zazwyczaj mają bardziej atrakcyjną ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Czym się kierować przy wyborze
Naturalnie tak jak w wypadku żłobków i tutaj duże miejscowości mają lepszą ofertę. Gdy idzie o przedszkole niepubliczne Warszawa ma takiego typu placówkę niemal na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się prywatnych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i coraz mniej miejsc w publicznych placówkach.

Niezależnie od tego czy wybierzemy przedszkole publiczne czy niepubliczne, musimy pamiętać aby sprawdzić opinie na jego temat. Istotne jest podejście nauczycieli do maluchów, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu i wiele innych. spory nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Dopytajmy czy aby na pewno placówka dba o zabezpieczenie wszystkich miejsc, do których maluchy nie powinny mieć dostępu. Jeżeli będziemy pewni swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie miło spędzało czas. A to tylko się liczy.