Legendarny model porsche – czyli o czym śni niejeden mężczyzna

porsche

Źródło: www.morguefile.com

Ze snów o lalkach czy samochodach wyrastamy jak z za małych butów. Czym jesteśmy starsi tym większe stają się nasze marzenia – dom z ogrodem, suknie z najnowszej kolekcji znanego projektanta czy szybki samochód. Nie ma mężczyzny czy chłopca, który nie chciałby chociaż na parę chwil stać się posiadaczem kultowego auta jakim jest porsche 356.

Geneza marki

Marka porsche jest produkowana przez niemiecką firmę Dr. Ing. h. c. F. Porsche.. Jej początki sięgają roku 1931r. kiedy to Ferdinand Porsche postanowił założyć swój biznes produkcja rozpoczęła się od samochodów osobowych, a następnie pojazdów pancernych dla trzeciej Rzeszy.

Pierwszą wersją porsche było wypuszczone na rynek w 1947r. porsche 356, co ciekawe, pierwsze modele zawierały amortyzatory oraz silnik pochodzący z Volkswagena Gabrusa, po to aby obniżyć znacznie koszty wyprodukowania tej wersji. Pierwszy model porsche 356 był samochodem czterocylindrowym z silnikiem umieszczonym z tyłu. Porsche 356 zeszło z taśmy produkcyjnej w dwóch wersjach – coupe i kabriolet.

Jeżeli chcesz zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu i zdobądź cenne info (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar/bebny-na-waz-techkar,2,3629) również w analogicznym portalu.

Kabriolety – czarny koń marki Porsche

porsche

Źródło: www.morguefile.com

Kabriolety modelu porsche 356 stały się legendą luksusu lat pięćdziesiątych, do tego stopnia, że stanowiły ponad 50% całej produkcji. 356 speedster – bo tak została nazwana edycja kabrioletów modelu 356, ukazana została pierwszy raz zwolennikom motoryzacji w roku 1954 i została bardzo ciepło przyjęta. Cechą unikatową i dużym atutem tej wersji była nisko pochylona szyba, kubełkowe fotele i bardzo przystępna cena.Produkcja tej kultowej wersji zakończona została w latach sześćdziesiątych wraz z rozpoczęciem produkcji kolejnego modelu porsche 911.

Auta porsche przeszły do historii motoryzacji i stały się a także ikoną dobrego smaku. Każdy właściciel pojazdu mającego logo z czarnym koniem na żółtym tle, mógł być pewien, że każdy element tego pojazdu został idealnie dopracowany. Nie sposób także nie wspomnieć o wielkich sukcesach marki w wyścigach i rajdach motoryzacyjnych, zwłaszcza tych długodystansowych. Do 2000 roku samochody marki porsche zwyciężyły w ponad 2400 wyścigach. Samochody z fabryki porsche to zatem nie tylko synonim luksusu ale przede wszystkim wielka moc silników i niesamowitą prędkość.

Źródło: ff-custom-classic.pl