Obniżki cen na rynku mieszkaniowym

Przełom 2011/2012 to czas nurkowania w dół cen na rynku mieszkaniowym. Tanieją mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym, mniej wyłożymy także za budownictwo jednorodzinne. Bez różnicy, czy w grę wchodzi Poznań czy Wrocław, sprzedaż mieszkań przechodzi kryzys. Niezmienny poziom kosztów za metr kwadratowy trzyma się jedynie w będących na fali częściach wielkich ośrodków miejskich. Podobnie jest w wypadku budownictwa apartamentowego.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja na rynku nieruchomości jest spowodowana niskim popytem. On za to wynika teraz z zaczynających się wakacji.

Jeżeli omawiana kwestia Cię wciąga, to możesz uzyskać zbliżone dane na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź proponowany serwis (http://tuv.com/poland/pl/certyfikacja-kot%C5%82%C3%B3w-i-zbiornik%C3%B3w-ci%C5%9Bnieniowych-%28asme%29-spawalnictwa-%28aws%29-i-przemys%C5%82u-nafotwego-%28api%29.html).

Spoglądając głębiej nie bez winy są kiepskie warunki kredytowe i rozhulana liczba inwestycji – nasycenie rynku. Analizując krajowe notowania cen, rzuca się mocno w oczy, że województwem, w którym najmniej spadają ceny, zostało mazowieckie. Nawet gołym okiem widać to, gdy po wpisaniu w wyszukiwarkę „nieruchomości mazowieckie” dostajemy niezmiennie jednakowe ceny drogich osiedli.

Autor: krakow4u.pl

nieruchomości z wyższej półki w tym wypadku mocno zawyżają statystyki, bo nieustannie utrzymuje się dobry popyt na mieszkania w monitorowanych osiedlach Warszawy. Dość rozchwytywane są ”lepsze” dzielnice, takie jak Żoliborz i Bemowo. W nich dilerzy nieruchomości ustalają ceny na stałym, a czasem trochę wyższym niż poprzednio, pułapie. Jeżeli chodzi o mniej elitarne mieszkania Warszawa ma w ofercie rzecz jasna też standardowe budownictwo, dostępne w wielu zakątkach stolicy.

Zadajecie sobie pewnie pytanie, czy to najlepsza chwila, by sprawić sobie własne cztery kąty? Możliwe, że tak. Fachowcy dopowiadają jeszcze, że tendencja zniżkowa ma szanse trwać nawet do kolejnego roku.

Jeżeli poszukujesz równie ciekawych informacji na to zagadnienie, odnajdziesz je na pewno po przejściu do wpisu, więc nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.

Warto więc przemyśleć zwlekanie z zakupem, badając uważnie raporty z rynku nieruchomości. Jest duża szansa, że możesz liczyć na silniejsze obniżki na rynku wtórnym i willowym.

Źródło: