Czy warto zapisać się na szkolenie Prince2?

Prince2 to jedna z najbardziej cenionych metod zarządzania projektami. Zatrudniający poszukujący pracownika na etat o charakterze kierowniczym bardzo ochoczo odnoszą się do kandydatów certyfikujących się znajomością tego systemu. Jest on niezwykle uniwersalny, potwierdzono jego znaczną skuteczność niezależnie od gałęzi biznesu w której się go stosuje.

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda Prince2 musi być jednak wykorzystywana w kontrolowanym środowisku. Oznacza to, że projekt musi posiadać umówiony termin końcowy, a do jego wprowadzenia w życie przeznaczono wystarczające środki finansowe, sprzętowe, oraz odpowiednia siła robocza.

W jaki sposób otrzymać certyfikat Prince2?

W kilku miastach Polski oferowane są profesjonalne szkolenia prince2 można jednak sobie przyswoić samodzielnie. Korzyścią z odbycia szkolenia w tym kierunku jest indywidualny stosunek do wszystkich chcących zgłębić tę metodę, oraz szeroki dostęp do materiałów o charakterze edukacyjnym. Dodatkowo, każdy ośrodek oferujący szkolenia z tego zakresu musi posiadać odpowiednią zgodę. Oferta w zakresie szkoleń powinna więc spełniać wysokie standardy.

Kompleksowe przeszkolenie razem z kompletem materiałów edukacyjnych kosztuje w granicach 2000 zł. Szkolenie szkolenia bhp piaseczno kończy się egzaminem oceniającym znajomość metody prince2 egzamin jest bardzo dokładny, a każdy zdający musi podpisać zaświadczenie, że do egzaminu zdobywał wiedzę się na akredytowanym szkoleniu, bądź na własną rękę z użyciem materiałów dydaktycznych.

Uniwersalność przyjętej metody

Metoda zarządzania Prince2, jak każda ma swoje wady. Oskarżana jest najczęściej o dużą biurokratyzację projektu, co jest problematyczne w przypadku zarządzania przedsięwzięciem na niewielką skalę. W celu osiągnięcia skuteczności na odpowiednim poziomie konieczne jest stosowanie się do wszystkich składników metodyki.

Poza podanymi gorszymi stronami, jest to jedna z lepszych metod zarządzania wykorzystywana w nowoczesnym biznesie. Pracodawcy bardzo chętnie przyjmują pracowników, którzy znają także inne metody zarządzania projektami. Przyjęte jest, że idealna będzie znajomość trzech sposobów zarządzania. Znajomość takich metod jak Six sigma lub Scrum daje więc większe szanse na uzyskanie pracy.

Więcej danych znajdziesz, kiedy klikniesz w link: PositivePro