Nauka przez zabawę

Każdy świeżo upieczony rodzic powinien zastanowić się nad tym, jak właściwie wychować potomka. To przecież niesamowicie odpowiedzialne zajęcie – w czasie wielu lat edukacji kreuje się wyjątkowego człowieka. To naturalne, że czasami niestety nie ma ochoty i prościej dać zabawki i udostępnić maluchowi telewizor, jednak takie chwile nie powinny zdarzać się często. Warto z mocno podkreślić, że oglądanie tv nie tylko nie pobudza intelektu dzieciaka, lecz też jest odpowiedzialne za cofanie się w rozwoju!

meble   zabawki

Autor: FM Gawin
Źródło: FM Gawin

Musisz swojemu maluchowi kupić atrakcyjne zabawki edukacyjne (obejrzyj zabawki logiczne dla dzieci). Czym się takie zabawki wyróżniają? Generalnie tym, że umieją połączyć zabawę ze stymulacją mózgu. Nie dawaj maluchowi idiotycznych figurek robotów ze spluwami.

Ten tekst bardzo Cię zainteresował? To przejrzyj także inne pomocne wskazówki, które zawierają niezwykle ważne informacje – wciągną Cię całkiem.

Sprezentuj mu raczej parę kompletów prostych klocków, z których dzieciak będzie mógł konstruować co tylko zapragnie. Budowanie mocno rozwija mózg – potężnie ćwiczy części umysłu, które odpowiadają za wyobraźnię oraz talenty manualne. Dużo eksperymentów naukowych udowodniło, że dojrzali ludzie, którzy niegdyś budowali klockami, odznaczają się sporo wyższą inteligencją i wyobraźnią od tych ludzi, którym źli rodzice dawali głupawe bajki w tv.

Należy zaznaczyć, że najkorzystniej dzieciakowi ograniczyć całkowicie dostęp do odbiornika. Ciągle patrzenie się w ekran odbiornika jest szkodliwe dla mózgu. Odmiennie jest w wypadku komputera – warto, aby dzieciak spędził parę chwil przed ekranem, ale oczywiście przy twojej asyście. Aktualnie zdolność obsługiwania peceta i znajomość internetu są niezbędne. Wiedz także, że gry komputerowe nie są wcale tak okropne, jak to starają się mówić nam rzekomi eksperci, a tak naprawdę ignoranci.

Nie jesteś w stanie doczekać się kolejnych wątków? Mamy dla Ciebie hiperłącze do źródła, które da Ci możliwość, by zaznajomić się z wielką porcją nowych wiadomości.

Naturzenie chroń dzieciaka, by nie grał w żadne produkcje, które są wyłącznie dla dorosłych. Najlepiej osobiście wybierz dla latorośi ciekawą i mądrą grę. Gra na komputer może mieć taki sam dobroczynny wpływ na umysł malucha, co tradycyjne zabawki edukacyjne (obejrzyj gry edukacyjne od