Transport morski – rodzaje

Całkiem sporo przedsiębiorstw, które działają w obrocie międzynarodowym wykorzystuje transport morski, jako atrakcyjną metodę przewozu produktów. Zlecając transport ładunku, właściciele firm muszą zdecydować o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich jest korzystniejszą opcją i czym się kierować wybierając konkretny rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest zdeterminowana w głównej mierze wielkością ładunku i zasobami finansowymi firmy. Warto dokładnie zastanowić się, co jest korzystniejsze dla naszego przedsięwzięcia.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/
Fracht morski (sprawdź ofertę ITL Omega), to nie tylko konwencjonalne połączenia żeglugowe, ale także transport kontenerowy. W przypadku drugiego rodzaju transportu, możemy wyróżnić dwa typy ładunków: fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener używany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym wypadku wykorzystuje się tylko część przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze można przewozić produkty, które są własnością kilku różnych przedsiębiorstw. Oba rodzaje frachtu produktów są dosyć ekonomiczne, przy założeniu znacznej objętości, wagi towaru oraz ilości ładunku.

Zarówno transport zobacz tutaj kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku wielkich ładunków, które ze względu na koszty, wkładane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, praktyczny i szybki sposób w przypadku mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z produktami innych firm. To atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a tylko jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości pakunków, który ma być transportowany.

Statki towarowe

Źródło: http://sxc.hu/

Ważnym determinantem jest też opcja sprawdzenia kontrahenta, co oznacza, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować znacznych kwot, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Małe firmy zdecydowanie częściej mają kłopoty z brakiem stałości finansowej, dlatego zależy im na niewielkim zaangażowaniu finansowym. Dla podobnych firm transport drobnicowy, to bardzo dobre rozstrzygnięcie, które umożliwia elastyczne dopasowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i częstsze, a klient nie musi kupować od razu całego kontenera. Oczywiście, w tej sytuacji koszty transportu skaczą w górę, ale za to nie ma konieczności wydawania dużych sum pieniędzy w zakupy oraz w stany magazynowe.

Zobacz polecaną propozycję w miejscu:

Źródło: