W co inwestować pieniądze

Tematem tego wpisu będą w głównej mierze lokaty SKOK, do tego powiemy sobie o różnych rodzajach lokat. Powiem Ci która lokata jest korzystniejsza, a która gorsza oraz jaka jest najatrakcyjniejsza dla Ciebie.

Pisząc o lokatach pasuje naświetlić czym odróżnia się w SKOK lokata od tych znanych z reklamowanych banków.

Autor: AMagill

Lokaty SKOK

Lokata SKOK jest tego rodzaju co znanych ze normalnych banków, mimo to warto w tym momencie podkreślić że Spółdzielnia SKOK nie jest bankiem – oznacz to że nie podlega pod te samo prawo bankowe, oraz pod żadną ustawę określającą pracę banków, oznacza to że ma nie małą wolność swoich prac, ponad to może oferować korzystniejsze oprocentowanie lokat.

Należało by mieć na uwadze że lokaty SKOK Stefczyka to zwykłe lokaty i zarówno tej możliwości inwestowania pieniędzy przypada pewne ryzyko straty. Jest ono jednak dużo niższe niż w sytuacji inwestowania na GPW lub atrakcyjnym ostatnimi czasy rynku FOREX.

CHF

Autor: 1 suisse
Źródło: http://www.flickr.com

Dowiedz się jeszcze o lokacie SKOK

Lokaty SKOK proponują swoim klientom oprocentowanie na poziomie mniej więcej 9 procent w skali roku. Są też przypadki gdzie w SKOK lokata może mieć nawet 12% – tak dobre oprocentowanie bywa spowodowane różnego rodzaju okazjami na przykład z okazji urodzin placówki, i tym podobnych.

Korzystając z Lokaty SKOK niezależnie od dobrego oprocentowania dostaje również zniżki na pozostałe usługi takie jak np. kredyty, ubezpieczenia itp.

Lokaty pozabankowe

Teraz opowiem czym są: lokaty terminowe. W Kasach SKOK mają one stałe oprocentowanie, oraz dają możliwość ulokowania bardzo niewielkich kwot (już nawet 300 PLN) na korzystnych warunkach.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (http://www.megastyro.pl/transport-przestrzenny.html) zawiera jedynie użyteczne informacje, które zapewne Ci się przydadzą. Sprawdź nas i zobacz, że warto jest na niego wejść.

Oprocentowanie bywa około: 6,30%, a max. okres trwania tej lokaty to 12mc. A jeśli jesteś już klientem Kasy SKOK możesz oczekiwać jeszcze wyższe oprocentowanie.

Pieniądze, Euro

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Innym sposobem inwestowania jest lokata rentierska jest to szczególny gatunek lokat terminowych o których wspominałem wcześniej.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Znaczną cechą tych lokat było by to że naliczane odsetki nie są kapitalizowane jak w każdym innym przypadku, lecz mogą być do naszej dyspozycji. Oferta ta adresowana jest w głównej mierze do klientów mających wiele majątku w banku, a liczone odsetki wyda na aktualne wydatki.Lokata SKOK a lokata pozabankowa

Kolejnym typem będą lokaty pozabankowe. Jeśli nie wiesz co to jest, to w telegraficznym skrócie lokata pozabankowa to taka lokata której nie przydziela bank, a {osoby {postronne|prywatne|inwestorzy. Takie lokaty są bardzo atrakcyjne ze względu na oprocentowania, ale ponad to bardzo niebezpieczna, dlatego też jeśli jesteś zaciekawiony tą propozycją inwestowania doradzam zadbać o wszystkie kwestie prawne.

Na koniec warto powiedzieć że podczas wyboru lokaty pod przyszłą inwestycję pieniędzy warto pomyśleć między innymi jakie mamy zamiary oraz jakim budżetem pod inwestycję dysponujemy. Jeśli nie chcemy trzymać majątku w przysłowiowej „skarpetce” warto rozważyć ofertę lokat w Kasach SKOK. Gdy dopiero jesteśmy początkujący i nasz kapitał nie jest zbyt wysoki to najkorzystniejsza lokata to lokata terminowa. Wspominałem już że jest możliwość inwestować nawet 300 złotych – co uważam za wspaniały początek do oszczędzania.

Źródło: Plotki.IT