Ekologiczne pojemniki i zbiorniki

Unijne normy dotyczące ekologii sprawiają, że prawidłowa segregacja odpadów staje się priorytetem w działaniach wielu firm produkcyjnych, ale również jednostek medycznych i zwykłych gospodarstw domowych. Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku nakłada na samorządy wiele wymogów, którym muszą sprostać nie tylko samorządy, ale również właściciele firm i zwykli obywatele. Istotna staje się selektywna zbiórka odpadów, a na rynku dostępny jest szeroki asortyment rozmaitych pojemników i zbiorników, które mogą nam znacznie ułatwić życie.

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

W ofercie firm wytwarzających tego typu produkty, znajdują się różnej wielkości pojemniki plastikowe, pojemniki na odpady medyczne, beczki na wodę, np.

Aktualnie trudno o dobre i wiarygodne informacje (https://sarakhman.pl/kontakt/) w kontekście tej problematyki, ale jeśli chcesz takie zobaczyć, to po prostu kliknij ten odnośnik!

tu, kanistry i pojemniki na odpady. Te ostatnie produkowane są w trzech wersjach kolorystycznych, w zależności od tego, jakiego rodzaju odpady segregujemy: żółty kolor zarezerwowany jest na segregację metali lub plastiku, biały lub zielony na szkło, a niebieski na papier. Odpowiednia segregacja odpadów może zapewnić firmie spore oszczędności. Producentów tych pojemników wyszukamy łatwo poprzez Internet, wklepując w gogle interesujące nas hasło, np. zbiornik 1000l , jeśli myślimy o kupnie ekologicznych zbiorników na odpady płynne, do magazynowania wody lub odpadów spożywczych.

śmieciarka

Pojemniki na odpady medyczne wytwarzane są ze specjalnych tworzyw sztucznych, takich jak HPDE, który jest odporny na działanie środków chemicznych oraz zarówno niskich (-40°C), jak i wysokich (+60°C) temperatur. Mają specjalne oznakowanie kolorystyczne, zazwyczaj żółte z czerwonymi dodatkami, posiadają certyfikat UN/16/1345/10 i pozytywną opinię PZH nr DZ/8/02.

W gospodarstwach domowych, szczególnie domach jednorodzinnych lub spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych przydatna bywa skrzynia na piasek i sól drogową. Zazwyczaj tego typu skrzynie ładuje się od góry, od doły zaś posiadają możliwość swobodnego wybierania określonej ilości. Furorę robią też ekologiczne zbiorniki na opady deszczowe, przydatne do zbierania wody opadowej i używania jej potem jej do podlewania kwiatów. Bogata oferta pojemników ekologicznych sprawia, że zaczynamy żyć w zgodzie z naszym środowiskiem.