Nalepki reklamowe – niedrogi patent na promocję przedsiębiorstwa

Od dekad dostrzegamy wszędzie, gdzie to możliwe, nalepki. Ten wybitnie banalny wyrób pozwolił na zastosowanie bardzo ładnych zdobień, dekoracji, reklam – właściwie w każdym miejscu.

Autor: Grupa Reklamowa Niedzielski
Jednym z ciekawszych zastosowań naklejek, chociaż raczej łatwiej określić je samoprzylepnymi arkuszami, są wszelkiego gatunku nalepki na witryny sklepowe. Takie naklejki na szybę, które pozwalają z łatwością komponować wystawę i podkreślić jej wystrój, a do tego w razie potrzeby mogą zostać łatwo odklejone, są stosowane dość chętnie w galeriach handlowych, w których spore sieci z ubraniami z tygodnia na tydzień zmieniają swoje wystawy. Zmieniana jest wystawa, jaka sama w sobie jest czasami dziełem sztuki, no to trzeba też coś zrobić z szybami, które – jest to wskazane – powinny współgrać z przekazem witryny: kolorystyką, ustawieniem manekinów, no i rzecz jasna chodzi też o przekaz informacji: reklamowe naklejki na szybę bardzo często mówią w wielkim skrócie o tym, jak znaczna jest promocja w danym miejscu, gdy tylko nadchodzi doroczna wyprzedaż.

Nomar Tarnów

Źródło: Nomar.com.pl

Innym świetnym, twórczym zastosowaniem naklejek reklamowych większego formatu jest zastosowanie ich na pojazdach komunikacji miejskiej. Od lat, gdy tylko komunikacja miejska wielu miejscowości umożliwiła wykupienie karoserii jej pojazdów jako przestrzeń reklamową, naklejki naklejki 3D były już w zastosowaniu, bo wielokrotne przemalowywanie tych pojazdów to niemały problem i wydatek. Z tego powodu zaczęto używać samoprzylepne arkusze, jakie świetnie trzymają się tak metalu, jak i szyb. Osobom w autobusach to nie przeszkadza, a ludziom, którzy dostrzegają taki pojazd z zewnątrz rzuca się w oczy, przede wszystkim, gdy kompozycja użytych nalepek współgra w pewien sposób z sylwetkami osób będących wewnątrz. Genialnym użyciem jest naklejenie zdjęcia ciała modela lub modelki tak, by osoba siedząca na fotelu w autobusie mimowolnie dopasowała do niej swoją głowę. Ludzie oglądający coś takiego z zewnątrz na pewno zapamiętają taki widok na długo, a o to chodzi w reklamie.

Oczywiście naklejki na szybę są używane również w zwykłych autach, zwłaszcza służbowych – każdy przedsiębiorca stara się rzucać w oczy, dlaczego więc własnych samochodów nie przerobić na jeżdżące powierzchnie reklamowe? Wydawać by się mogło, że użycie takich nalepek jest znane od lat, a niektórzy wciąż wpadają na nowatorskie pomysły.