Nowy rodzaj wojny

Współczesny człowiek, mieszkający w zamożnych zakątkach globu, posiada przynajmniej kilka urządzeń elektronicznych. W trwającym stuleciu mało kto przechowuje jeszcze w mieszkaniu aparaty analogowe, aparaty cyfrowe są już normą.

Zapewne będzie interesować Cię nasza witryna, wyszukasz w tamtym miejscu sporo interesujących danych. Miej na uwadze, że jest często uzupełniana.

W zasadzie każdy człowiek ma jakiegoś rodzaju komputer. Większość ludzi posiada sprawny odbiornik telewizyjny. Mało kto wie, jak sporo urządzeń w naszym otoczeniu jest moderowanych przez komputery.

Nasycenie technologiami świata to naturalnie wielki sukces ludzkości, ale również i znaczne ryzyko. W dwudziestym stuleciu glob widział światową wojnę totalną, później nad nami zawisła groźba zagłady jądrowej. Współcześnie wydaje się, że ewentualny konflikt globalny będzie zasadzał się na bitwie technologii. W ciągu ostatnich kilku lat pokazały się budzące lęk wiadomości o skomplikowanych wirusach internetowych, które zostały stworzone do uszkadzania układów teleinformatycznych. Co to oznacza w praktyce? Pomyśl sobie, że we wszystkich metropoliach świata przestają działać systemy komunikacyjne, przestaje jeździć metro. Tablety stają się bezużyteczne. Co najbardziej groźne dla gospodarki, przestają funkcjonować giełdy świata. Spora część elementów systemu obronnego wielu państw opiera się na internecie. Nowoczesna wojna komputerowa umie sparaliżować w zasadzie każde państwo globu. Groźne wirusy umieją niszczyć dyski twarde, aparaty cyfrowe i inne sprzęty elektroniczne.

Aby bronić się przed tym nowym zagrożeniem, niektóre rządy stworzyły osobne instytucje do niwelowania internetowej agresji. Najsilniejszą obronę posiadają oczywiście USA. To wynika z tego, że USA jest najczęstszą ofiarą walk online. Obecnie na mocarstwo komputerowe wyrasta ChRL. Dużo zamieszania w sprawach ataków wirusowych wywołuje także Federacja Rosyjska. Olbrzymie zagrożenie cyberwojen tkwi w tym, że ciężko jest odkryć prawdziwych sprawców ataku.