Aranżacja wnętrza

Termin Art Deco pochodzi z języka francuskiego. Można przetłumaczyć go na „sztuka dekoracyjna”. Chociaż największą popularnością styl cieszył się w latach 20. i 30. ubiegłego wieku, dzisiaj ponownie wraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego najważniejszymi wyróżnikami są:- faworyzowanie urządzeń, mebli i dekoracji pochodzących z początku XX wieku lub na takie stylizowanych,- położenie dużego nacisku na dekoracyjność przedmiotów, nawet kosztem obniżenia ich użyteczności,- zrównoważona kompozycja elementów – styl ten nie akceptuje przesady,- użycie jasnych i żywych kolorów,- wykorzystanie geometrycznych kształtów i symetria kompozycji.

Początkowo do aranżacji w stylu Art Deco używano m. in.

Odkryj bez zwłoki wpis spod linku (https://www.archicom.pl/mieszkania-psie-pole/), ponieważ zapewne zaskoczy Cię to, jak niezwykle pasjonujące treści w tamtym miejscu są opublikowane.

meble stylowe – spore, masywne witryny, biurka oraz kanapy o opływowych kształtach. Wykończenie stanowiły bogato ozdobione lustra czy lampy.Dzisiaj, architekci wnętrz starają się połączyć secesję z nowoczesnymi trendami.

Bardzo ciekawią nas Wasze komentarze. Czy masz pytania? (http://www.kesbet.pl/produkty/kosze-betonowe/) Jeżeli tak, to namawiamy do kontaktu. Z radością ustosunkujemy się do najmniejszej wieści.

Dużo większą uwagę poświęca się funkcjonalności elementów, starając się by nie utraciły swoich walorów estetycznych. Współczesne mieszkanie w stylu Art Deco cechuje się starannie wykonanymi meblami, szerokim użyciem geometrycznych form, nasyconymi barwami oraz licznymi ale stosownie dobranymi elementami dekoracyjnymi.Inne warte uwagi meble.