Gdzie na wczasy w góry? Odwiedź Zakopane!

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy wybiera 2 klasyczne kierunki urlopowych wojaży – góry i morze. Właściwie można znaleźć wielbicieli którejś z tych alternatyw, są także tacy, którzy wskazują na obie bądź wolą urlop nad jeziorem. Nasz wpis został napisany dla tych osób, które zamierzają tego lata spędzić wakacje w górach.

No i w tej chwili rodzi się pytanie – jakie dokładniej góry? Nasza ojczyzna jest tak specyficznie ukształtowana, że wszystkie wyżyny są położone na południu. Spójrzmy zatem na zachodnią stronę, gdzie znajdują się Sudety. To fajny kierunek na wczasy, odwiedzający znajdą tam sporo ciekawych miast do odwiedzenia – m.in. Karpacz oraz Radków. Te górskie rejony zawierają w sobie mnóstwo długich szlaków wspinaczkowych. Jedyną wadą Sudetów jest to, że ciężko poczuć tam klimat – sporo osób twierdzi, że czuć tu niemieckość.

Bardziej na wschód rozciąga się Beskid Śląski i Mały, dużo fajniejsze tereny do zwiedzania. Wielbicielom sportów zimowych rekomendujemy urlop w Wiśle, w której jest cudowne multimedialne muzeum naszego orła – Adama Małysza. Dobrze także spędzić trochę dni w Żywcu, gdzie jest barokowy pałac z malowniczym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w podróżach palcem po mapie naszego kraju dochodzimy do Tatr. Najpopularniejszym kurortem w tym obszarze jest Zakopane. Każdy lubi ten specyficzny regionalny klimat, który jest tworzony przez góralską kulturę. O ile pragniesz pojechać na wakacje do tej malowniczej miejscowości, powinieneś jak najprędzej namierzyć w internecie noclegi w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez gości mieścina, zatem w późniejszym terminie może być ciężko odszukać hotel. Warto podkreślić, że do Zakopanego przyjeżdżają nie tylko turyści z Polski, ale też z obcych kraju, głównie z Federacji Rosyjskiej.

Najbardziej na wschód rozciągają się Bieszczady, które wyróżniają się pięknymi pejzażami. Warto odwiedzić je zwłaszcza jesienią, kiedy można dostrzec niebywałą feerię kolorów.

Kiedy szukasz innych ciekawych miejsc. W końcu Kraków jest w rozsądnej odległości od Zakopanego.