Jakich haseł prawdopodobnie nigdy nie używa płeć żeńska, a jakich płeć męska?

W dzisiejszych czasach często mówi się o równouprawnieniu. Kobiety podejmują się męskich zawodów, w pracy walczą o takie samo traktowanie z mężczyznami. Mężczyźni powoli przestają walczyć z wizerunkiem twardego mężczyzny, który nie może pójść na urlop wychowawczy, bo ma zarabiać na utrzymanie rodziny. Istnieją jednakże swego rodzaju kody i słowa, które są specyficzne dla danej płci.

Wyszukując w internecie takie słowa, jak np.

Jeżeli potrzebne Ci inne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to źródło (https://www.ticol.pl/pianka-polietylenowa-pe/). Znajdziesz tam wiele publikacji na analizowany tutaj wątek.

kompresory śrubowe, instalacje pneumatyczne i sprężarki powietrza, a później klikając grafikę zobaczymy mnóstwo zdjęć nieznanych większości maszyn. Jeśli zobaczymy całą galerię to za każdym razem ujrzymy jakąś fotografię przedstawiająca mężczyznę, który owe urządzenie obsługuje. Nie wynika to tylko ze stereotypów. Są to profesjonalne nazwy, którymi kobiety się nie pasjonują.

sprężarka powietrza

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com

Być może większość z nich nie tylko nie wie, jak obsługiwać takie maszyny lub jak one wyglądają, lecz przede wszystkim nigdy w życiu nie słyszała takich nazw. Mało która kobieta potrafi wytłumaczyć fachowo z czego wykonane są instalacje pneumatyczne. Podobna sytuacja jest,jeśli zostanie ona zapytana o działanie sprężarki powietrza. Sprężarki śrubowe kojarzą się płci żeńskiej jedynie ze śrubkami, z którymi to ich design nie ma nic wspólnego. To samo zauważalne jest u panów.

Intryguje Cię, jakie są autorskie źródła (https://zawiesiawroclaw.pl/category/wciagarki-lancuchowe)? Zatem chcę namówić Cię, byś wszedł na moją inną stronę. Tam poznasz prawdę.

Hasło zalotka nasuwa im obraz przedstawiający narzędzie do tortur. O kolorze kobaltowym z całą pewnością nigdy nie słyszeli, lecz, gdy tylko pokaże się im cokolwiek w takim odcieniu, zawsze nazwą to niebieskim. Wszystkie rodzaje torebki to po prostu torebki, a kopertówka to coś, co kojarzy się z pocztą.

Dla mężczyzn również lakier to, co najwyżej roztwór, który pokrywa ich auto, a nie ozdoba do paznokci.
Niewątpliwie istnieją wyjątki zarówno pań, jak i płci męskiej, które doskonale poruszają się po słownictwie typowym dla drugiej płci. Są kobiety, które zajmują się fachowo instalacją pneumatyczną, jak i mężczyźni będący makijażystami. Nie zmienia to jednak faktu, że jest pewien rodzaj słów, który kojarzy się zawsze tylko z jedną płcią i, przy którym powiemy, że „mężczyzna/kobieta nie mówi takich słów”. Więcej na