Czas to pieniądz, czas to zdrowie myśląc o transporcie leków

Istnieją branże, w których czas się bardzo liczy. Wiadomo, znane powiedzenie odnosi się do większości znanych nam realiów, lecz w przypadku niektórych działalności słowa te nabierają nowe znaczenie. Tym bardziej, gdy zestawimy tutaj czas z pojęciem życia, normalnego funkcjonowania, braku zakłóceń w przepływie informacji… Niejasne? Już rozwijam temat.

Rozważmy przykładowo transport medyczny, w takim przypadku każda sekunda jest ważna. Jakieś uchybienie, spóźnienie, problemy na drodze, a już może być problem. Nie trzeba chyba przypominać, że najczytelniejszym przykładem na konieczność natychmiastowego dojazdu do celu jest ranny wieziony karetką do szpitala.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację – kliknij po szczegóły (http://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-holandii) w poniższy link i rozkoszuj się czytaniem.

Tutaj znaczenie ma każda sekunda. Nie na darmo, takie auto ma pierwszeństwo na wszystkich skrzyżowaniach, może wjeżdżać na czerwonym i pod prąd, życie jest najważniejsze.

lekarstwa w opakowaniu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest jednakże branża, która też wyznaje zasadę: czas to pieniądz, owszem, ale także zdrowie, (sprawdź najnowsze promocje na skrzynie transportowe ze sklejki kador group) leków zapracował sobie na takie miano, ponieważ szybkie i bezkolizyjne dotarcie do celu, to czasami być albo nie być osoby, która musi przyjąć w danym terminie określone lekarstwo.

Porządna, solidna firma zajmująca się transportem leków powinna posiadać bazę wielu specjalistycznych pojazdów, a kierowcy powinni znać dobre praktyki świadczenia tych usług, które respektują Prawo farmaceutyczne i Dobrą Praktykę Dystrybucyjną. Porządna firma powinna ponadto mieć na tyle rozbudowaną flotę samochodów, żeby dotrzeć do każdego miejsca w Polsce w ciągu doby.

Co to oznacza, że auto jest specjalistyczne w zakresie transportu leków? Oznacza to, iż takie samochody powinny posiadać zabudowę izotermiczną, agregaty chłodzące i urządzenia do pomiaru i rejestracji temperatury. W dobrze działającej komorze ładunkowej idealna temperatura powinna wynosić 15-25 lub 8-15 stopni Celsjusza.

Zdarzają się transporty, które wymagają niższych wartości (temperatura 2-8 stopnia). Powinno się je przewozić niezależnymi pojazdami, a w razie potrzeby powinny być zabezpieczane opakowaniami izotermicznymi, utrzymujące odpowiednią temperaturę – .
Każda firma zajmująca się transportem leków powinna o tym pamiętać, a my, jako konsumenci takich usług powinniśmy kontrolować w miarę możliwości respektowania stosowania takich norm.