Sytuacja na rynku pracy w Grudziądzu

Miasto Grudziądz i powiat grudziądzki należy do terenów, na których przejawia się najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim. Od dnia w którym kilkanaście lat temu zamknięto istotne dla miasta i okolic zakłady, bezrobocie jest wysokie.

Mimo że zamiast nich znalazły się sieci sklepów spożywczo-przemysłowych czy też restauracje, to nie jest to przemysł, który jest w stanie dać pracę kilku tysiącom osób. Jednak można mówić o małej poprawie rynku pracy, albowiem całkiem niedawno utworzyło się na terenie Grudziądza sporo interesujących zakładów.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kosmetyczne centrum dystrybucyjne w którym etaty znaleźli głównie magazynierzy, ale też pracownicy administracji i kadr oraz informatycy), galeria handlowa – a w niej mieszczących się 70 różnego rodzaju placówek handlowych i usługowych, czy powszechnie znane sieci sklepów spożywczo-przemysłowych, które stale potrzebują nowych pracowników. Grudziądz to także branże motoryzacyjne – prywatne zakłady, np. warsztaty samochodowe, które nie mogą uskarżać się na nieobecność interesantów. Doczytaj tutaj

Wiecznie w Grudziądzu pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia.Zawody te mają cały czas wzięcie i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał. Urząd miasta bezustannie poszukuje programów w walce z bezrobociem, np. wychodząc z wnioskiem unijnego projektu skierowanego do osób, które ukończyły 50. rok życia oraz realizując szkolenia czy kursy.
Jeśli chcemy pomóc losowi, korzystnym jest „wzięcie spraw we własne ręce”. Zbawienny okaże się internet.
Wejdź na

Businessman in work

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydujmy się więc, aby poświęcić czas na poszukanie ofert na różnego rodzaju portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się ciekawy zarówno po względem ekonomicznym jak i własnych wymagań.

Nowa witryna, która posiada newsy na poniższy temat da Ci możliwość, by poszerzyć znajomość rzeczy. To ważne, więc idź tutaj montaż pomp ciepła olsztyn i wyczytaj więcej wątków.

Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Grudziądz, a być może tą drogą odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę.
Lada dzień nadejdzie wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i perspektywy na niższy poziom bezrobocia…
Artykuł