Jak odzyskać podatek z Holandii? O czym należy wiedzieć? Co jest najważniejsze?

Zarobki holenderskie są całkowicie inaczej rozliczanie niż te, jakie są z innych państw Unii Europejskiej. Są jednak na tyle sprzyjające, że można za ich sprawą korzystać w Polsce z ulgi abolicyjnej, czyli ograniczyć zobowiązania na rzecz polskiego urzędu skarbowego.

pieniądze

Autor: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com

Polscy podatnicy, którzy pracują w Holandii muszą rozliczać się z podatku od wynagrodzenia, który zdobywa się za granicą. Odnośnie zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dlatego też zwrot podatku z Holandii jest możliwy.

Niezbędna jest Ci ciekawostka (https://kancelaria-polonica.pl/zniesienie-wspolwlasnosci-wroclaw/) na podobny temat? Sprawdzonych zagadnień poszukaj na naszej następnej stronie. Owocnej lektury!

Podatnicy, jacy tak pracowali powinni rozliczyć się w Holandii, dołączając do deklaracji jakiego rodzaju przysługiwały nam zarobki, ulgi podatkowe oraz podatek do zapłacenia albo nadwyżkę zaliczek na podatek należny – więcej: tekst.

To wszystko powoduje zwrot podatku z zagranicy. Mimo tego, taka osoba powinna też dokonać rozliczenia z fiskusem w Polsce. Rozliczenie wynagrodzenia obywateli państwa polskiego, które pochodzi z Holandii jest oparte o ustawę odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych. Chodzi też o konwencję między państwem polskim a Holandią, która wspomina o wystrzeganiu się podwójnej formy opodatkowania oraz zapobieganiu uchylaniu się uiszczania należnych podatków od zarobionych pieniędzy. Została ona podpisana trzynastego lutego 2002 roku w Warszawie.

Dochody zarobione w Holandii trzeba rozliczyć – – w swoim rodzimym kraju metodą tak zwanej zasady proporcjonalnego odliczenia. Dlatego też taki rezydent podatkowy obniża podatek zliczony w Polsce od całej puli swoich wynagrodzeń, ujmując kwotę podatku, jaką zapłacił w Holandii. Odliczenie tego typu podatku nie jest jednak całkowite, ale proporcjonalne do kwot, jakie zostały zarobione w Polsce i Holandii.