Sprzedawcy idealni

Najważniejszą jednostką w wielu firmach jest dział handlowy. Najczęściej jest to strategiczny moment kontaktu z klientem. To od umiejętności oraz siły przekonywania osób z działu sprzedaży nieraz zależy czy konkretna firma albo osoba indywidualna będzie klientem przedsiębiorstwa czy nie. Managment czy też władze firmy powinno uświadomić sobie wagę sprzedaży i doskonalić umiejętności pracujących tam osób

.

wykład

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby pracujące jako handlowcy powinni charakteryzować się określonymi umiejętnościami. Przede wszystkim powinni być pewni siebie i nastawieni na wyniki. Idealnym sposobem motywowania handlowców jest uzależnienie wynagrodzenia od liczby podpisanych umów lub sprzedanych produktów. Poza tym ważnymi cechami jest komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych jak również umiejętność prowadzenia rozmów przez telefon.

Ważnym sposobem podwyższania umiejętności sprzedawców są różnorodne szkolenie zarządzanie czasem. Na szkoleniach przekazywana jest wiedza dotycząca np. sposobów manipulowania i wywierania wpływu na klientów. Symulowane są różnego typu sytuacje, które faktycznie mogą wydarzyć się podczas interakcji z odbiorca usług. Pracownicy (Poszukujesz pracy? Zobacz oferty: pracownik magazynu radom work serwice) działu handlowego uczą się także schematów działania w przypadku sprzedaży bezpośredniej, rozmowy telefonicznej czy tez targów .

Poza szkoleniami typowo sprzedażowymi handlowcy są uczeni także z umiejętności, które pozwalają im przyspieszyć oraz zoptymalizować czas pracy. Tutaj możemy wymienić m.in szkolenia motywacyjne, szkolenia zarządzania czasem czy też radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Liczne nakłady w dział handlowy bardzo szybko się zwracają i pomimo że często stanowią dla firmy spory koszt, raczej się z nich nie rezygnuje. Sprzedawcy w bezpośredni sposób wywierają wpływ na wielkość przychodów i zysków firmy i ich entuzjazm jest istotne dla funkcjonowania całej firmy. Dlatego poza szkoleniami podnoszącymi umiejętności, urządza się nieraz wyjazdy integracyjne oraz motywacyjne. Sprzedawcy maja do dyspozycji auta, telefon do dyspozycji oraz laptopa.