Jak duże opcje stoją przed kadrą nauczycielską podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele obecnie nie są już raczej tzw. świętymi krowami. Przecież obecnie mamy znaczący niż demograficzny. Jeżeli uległa zmniejszeniu liczba uczniów, nie powinno za bardzo zdziwić, że problemy z zatrudnieniem to coraz bardziej poważne zjawisko w branży. Oczywiście sytuacja nauczycieli nie jest jakaś tam katastrofalna. Generalnie tacy solidni nauczyciele nadal robią to co umieją najlepiej. Tak w ogóle byłoby fajnie, gdyby w każdym przypadku szli na zwolnienie albo wcześniejszą emeryturę ci belfrzy, którzy w zupełności nie nadają się do tego ze wszech miar trudnego zawodu.

nauczyciel w czasie lekcji

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, to na dzień dzisiejszy na nieszczęście mało realne – zwłaszcza starsza część nauczycieli często jest niejako pod ochroną.

Bierzesz ten tekst za fascynujący? Wejdź na odsyłacz do wpisu (www.zabawekczas.pl/), które da Ci wiele niezwykle wciągających danych na opisywany temat.

Dobrze, lecz w końcu porządny nauczyciel powinien w dalszym ciągu uczać polskie czy zagraniczne dzieciaki! Solidna edukacja to skarb, odnośnie tego ciężko miewać jakieś wątpliwości! Na szczęście zwłaszcza w dużych miastach nawet brak zatrudnienia w zwykłej szkole nie jest aż tak bardzo dobrą przeszkodą w dostaniu zatrudnienia! Zobacz: angielski dla firmy.

Przecież praca dla nauczycieli w Warszawie jest różna. Weźmy chociażby pod uwagę pracę w szkołach językowych. W wielu przypadkach kilka godzin tygodniowo to niemała ilość kasy. Właśnie, bardzo często nauczyciele w państwowych szkołach pracują tak naprawdę niedużo… Zatem prawda jest taka, że zwolnieni nauczyciele muszą przystosować się do nowych realiów. Jednakże bez paniki – w wielu przypadkach sytuacja jest taka, iż nowa sytuacja jest bardziej korzystna, niźli stara! Dla zainteresowanych: .

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Godne znacznego zainteresowania jest także dawanie korepetycji. Fakty są takie, że bardzo często sytuacja jest taka, iż belfer, który słynie z efektywności jest w stanie zarobić znaczną liczbę kasy. To bardzo dobrze pokazuje, że nauczyciele i tak mają dużo alternatyw. Wcale nie jest powiedziane, iż miejsce belfra jest tylko w szkole. Choć oczywiście korepetycje matematyka Warszawa czy praca w szkołach językowych i tak są zarezerwowane tylko dla najsolidniejszych. Zapewne kiepski nauczyciel (zobacz również studia dla nauczycieli) po jakimś czasie straci zarobek. Cóż, właśnie tak działa wolny rynek. Podsumowując kwestię pracy w szkolnictwie – ciągle zwłaszcza ci porządni nauczyciele mogą zarobić całkiem spore pieniądze, a na dodatek rozwijać młodzież w naszym kraju – .