Jakiego rodzaju składniki powinien zawierać skuteczny krem na zmarszczki?

Kiedy skóra jest wysuszona i mniej jędrna, zaczynają pojawiać się pierwsze znaki starzenia – zmarszczki. Można spłycić je z pomocą specjalistycznych kremów. Jaki powinien być krem na zmarszczki?

krem

Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu

Kobiety nierzadko pytają w drogerii: jaki jest dobry krem na zmarszczki? – dobry krem na zmarszczki – (zobacz ofertę) . W zakupie kremów należy kierować się paroma istotnymi aspektami. Cena niekoniecznie jest najważniejsza – to, że kosmetyk jest kosztowny nie znaczy, że będzie działał. Najważniejsze jest uważne czytanie składu produktu. Krem przeciwzmarszczkowy powinien posiadać składniki nawilżające. (odkryj więcej tutaj) To sucha skóra jest powodem do powstawania krępujących wgłębień. Jedną z bardziej efektywnych substancji nawilżających jest mocznik. Powinno się również poszukiwać w składzie ceramidów, które nie doprowadzają do parowania wody ze skóry. Wraz z wiekiem ich ilość w skórze maleje.

Za powstawanie zmarszczek odpowiadają również wolne rodniki, zatem dobry krem na zmarszczki musi zawierać antyoksydanty, jakie skutecznie je zwalczają – znajdź dobry krem na zmarszki. Jednym z najpopularniejszych antyoksydantów jest witamina C, dodatkowo rozjaśniająca przebarwienia. Często kremy mają również koenzym Q10 oraz likopen. Kosmetyk na noc powinien posiadać w składzie retinol, czyli witaminę A. Przejawia ona silne działanie przeciwko zmarszczkom – skutecznie je spłyca. Skóra staje się bardziej jędrna, nawilżona i grubsza.

Na przesuszenie skóry ma wpływ mnóstwo czynników: zła dieta, nerwy, niewystarczająca pielęgnacja czy klimatyzacja. Aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek, odpowiednią pielęgnację należy rozpocząć o wiele wcześniej, jeszcze po 20. roku życia.