Finansowanie społecznościowe

Obecnie bardzo duża ilość procesów odbywa się z użyciem sieci WWW. Sieć stała się do pewnego stopnia drugą rzeczywistością, gdzie także przebiega komunikacja, przeprowadza się transakcje i spisuje umowy. Niezwykle często również właśnie w Internecie umieszczane są rozmaite projekty i pomysły, często ciekawe. W dawniejszych czasach najczęściej dobre pomysły przepadały z braku pieniędzy na ich wprowadzenie w życie. Można było tylko prosić właścicieli firm o pomoc finansową, z różnym efektem. W czasie komputerów i sieci WWW zjawisko to uległo zmianie.

Utworzono bowiem charakterystyczne portale internetowe, dzięki którym projekty wspierane są dowolnymi sumami pieniędzy przez dowolną liczbę ludzi. Powodzenie zależeć będzie wyłącznie od tego, czy odwiedzającym stronę przypadnie do gustu dany pomysł. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe czyli crowdfunding.

Jakie pomysły można wspierać?Tą metodą wspomagane może być praktycznie wszystko. Jeżeli określony projekt jest oryginalny lub dotyczy odkrycia wartego wprowadzenia do użytku, na pewno zostanie zauważony i doceniony. Na platformach do crowdfundingu znajdują się przeróżne rzeczy, od projektów muzycznych aż po dodatki do odzieży. Istotne jest, by pomysł był oryginalny i wprowadzał coś nowego. Elementy, które najczęściej i w największym stopniu były wspierane to w większości gry komputerowe. Popularna jest też muzyka. Nierzadko jest sytuacja, że za pomocą crowdfundingu początkujący artysta wydaje pierwszą płytę i zdobywa popularność. Tą metodą można niekiedy pomóc także grupie muzycznej działającej od dawna: za pomocą finansowania społecznościowego zespołowi Marillion udało się wydać jeden z nowszych albumów.

Kickstarter
Portale do finansowania społecznego bywają ukierunkowane na jedną dziedzinę, na przykład tylko na filmy, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding” można uzyskać bardzo wiele wyników.

Na pewno jednak najbardziej znaną stroną tego rodzaju jest obecnie Kickstarter. Jego zaletą jest to, że za jego pomocą można finansować pomysły bardzo różne, nie ma konkretnej dziedziny.

Jeżeli w znajdującym się tu wpisie nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (www.graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-upadlosciowe/) inny tego typu materiał.

Popularne dziedziny na tej stronie to między innymi sztuka, film, projekty muzyczne i gry komputerowe.