Jaką zabawkę nabyć dla chłopców?

pojemniki

Autor: PLAST TEAM
Źródło: PLAST TEAM
Minęły już czasy, gdy nasze pociechy zajmowały Smoby rowerki i zestawy foremek do budowanie babek z piasku. Dzieci robią się coraz starsze, a razem z nimi rosną też oczekiwania dotyczące zabawek. W tym artykule przyjrzyjmy się popularnym zabawkom dla chłopców, bo w czasach wszechobecnych gier PC trzeba zaoferować im coś rzeczywiście interesującego, by odgonić ich od komputerów i playstation.

Świetnym pomysłem na prezent są bez wątpienia klocki – nie tylko znane na całym świecie Lego, których kolejne serie są marketingową odpowiedzią przemysłu zabawkarskiego na najnowsze hity filmowe. Po seriach Gwiezdne Wojny, Indiana Jonesa, możemy teraz nabyć Władcę Pierścieni i Hobbita. Zamiast o tego typu seriach pomyślmy o klockach typowo konstrukcyjnych.http://www.collegium-novum.pl/referencje,7.html (rozwinięcie tematu> kursy Collegium Novum)Oprócz Lego oferują je firmy Meccano, Eitec czy Bloco. Tego typu klocki dostarczają nie tylko rozrywki, ale uczą logicznego myślenia i wzbogacają wyobraźnię przestrzenną. Są produkowane dla dzieci w różnym wieku i w bardzo bogatym zakresie tematycznym.

Dla małych chłopców pouczającym towarzyszem zabawy mogą być dinozaury. Wielu młodych maniaków tych prehistorycznych gadów kolekcjonuje przez lata wszystko, co tylko się z nimi łączy, a przy tym ucząc się wielu ważnych wiadomości o tych wymarłych gadach. Wpisując w w Google hasło dinozaury zabawki, otrzymamy listę sklepów oferujących najróżniejsze zabawki dla wielbicieli tych zwierząt – od puzzli, poprzez zestawy młodego uczonego, gumowe lub plastikowe repliki tych stworzeń, po zabawki do kąpieli, stempelki i formy do plasteliny

Dla starszych dzieci świetną zabawką są samochody sterowane rc. Oprócz samochodów można rzecz jasna nabyć zdalnie sterowane łodzie, helikoptery, samoloty i czołgi. Tego typu zabawki nie są tanie, to mniej lub bardziej udane repliki autentycznych aut i wyprodukowane są z profesjonalnych materiałów. Niektóre modele przeznaczone są do samodzielnego złożenia, a ogólnie rzecz biorąc, to skomplikowane cacka, które mogą osiągnąć prędkość od 30 do nawet 70 km/h i – w zależności od typu – poruszać się po różnym terenie. Zapewnią wiele godzin świetnej zabawy, i to również dla większych chłopców.