Oczekujesz potomka – sprawdź co trzeba nabyć!

Osoby oczekujące na narodziny dziecka muszą dobrze się przygotować na jego przyjęcie. Muszą sobie poradzić z wieloma problemami, zarówno związanymi z przeorganizowaniem mieszkania jak i z zakupami no i naturalnie trzeba pamiętać, by w tym gąszczu spraw nie uciekła radość z oczekiwania na potomka. By się w tym wszystkim nie zgubić warto zrobić listę i przez cały okres ciąży powoli i systematycznie wykreślać z niej następne pozycje.

Bardzo istotne jest przygotowanie domu. Trzeba podjąć decyzję, czy dziecko natychmiast będzie miało swój pokoik, czy może na początku tylko odrębny fragment w sypialni rodziców.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na omawiany w tym miejscu temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej stoły lakierowane a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Jeżeli zadecydują oni, że potrzebne jest odświeżenie ścian, to początek ciąży to najwłaściwszy czas. Po narodzinach dziecka nikt nie będzie nawet myślał o malowaniu mieszkania. Należy też nabyć łóżeczko, może dodatkową komodę czy półkę. Istotne jest by krytycznym okiem popatrzeć na mieszkanie i wtedy podjąć decyzję.

Autor: www.babymama.pl

Kolejna sprawa – akcesoria dla dzieci . Śpioszki, bluzeczki, śliniaczki, skarpetki i inne ubranka. Oczywiście też pościel, ręczniki i kosmetyki. Jest tego dużo, dobrze jest zatem dopytać znajomych, którzy mają dzieci czego używali. Naturalnie oczekując na przyjście na świat malucha należy liczyć się z kosztami. Wyprawka, mebelki, opieka lekarska – wszystko kosztuje. Niestety w naszym kraju poród w dobrych warunkach także wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i warto o tym pamiętać i rozplanować wydatki tak, żebyśmy nie znaleźli się pod kreską.

Jest jednak coś, o co absolutnie nie musimy się martwić. Zaraz po narodzinach nasz dom (zobacz materace bonelowe) zapełni się pluszakami, klockami, lalkami…Zabawki dla niemowląt to najczęściej przynoszone przez bliskich i znajomych prezenty. Nie zapomnijmy jednak by przeznaczyć półkę lub kupić skrzynię na te wszystkie przedmioty, inaczej zginiemy pod morzem książeczek, misiów, samochodów i innych wspaniałych podarunków dla naszego malucha. Warto zwracaća uwagę na to, by każda rzecz w pokoju czy kąciku dziecka miała swoje miejsce. Porządek to podstawa. Uchroni nas przed nerwowym poszukiwaniem kremu w czasie przewijania, albo smoczka, czy śliniaczka . Czekanie na narodziny dziecka to piękny czas. Można go w pełni wykorzystać przy dobrej organizacji.