Podstawowe informacje na temat radców prawnych i adwokatów, wykaz podstawowych różnić między tymi zawodami.

Dla większości osób profesje radcy prawnego i adwokata są nagminnie mylone. W chwili obecnej rzeczywiście środowiska prawnicze uznają tego typu podział za sztuczny i niepotrzebny, ale póki co bez przerwy jest on aktualny i na razie nie zanosi się na duże zmiany. Przez cały okres nauki zarówno adwokaci jak i radcy będą pozyskiwać takie same wiadomości.

polecany prawnik

Autor: mikytex
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero po uzyskaniu dyplomu ich ścieżki się trochę rozchodzą, chociaż w rzeczywistości i tak będą wykonywać praktycznie to samo. Rozbieżności przede wszystkim będą w kwestiach formalnych, bo obie te profesje mają nieco inne uprawnienia i ograniczenia, lecz jeśli będzie chodzić o merytoryczną stronę, to są w zasadzie takie same. Warto jednak wiedzieć, czym się tak naprawdę różni dobry adwokat – kancelaria adwokacka Częstochowa – sprawy rozwodowe Rzeszów od swego kolegi, który będzie nosił stanowisko radcy prawnego. Czytaj szczegóły tutaj: gdzie znajdę dobrego adwokata w Rzeszowie? W większości spraw będzie be znaczenia, do której osoby się zwróci o pomoc, bo każdy z nich bez żadnego problemu udzieli wsparcia. Jednak w niektórych przypadkach okazać się może, że o poradę trzeba się będzie udać jedynie do przedstawiciela jednej profesji.

Do przeciętnych zadań radców prawnych będzie należało udzielanie porad i sporządzanie opinii, lecz również opracowywanie rozmaitych prawniczych aktów. Typowa kancelaria radcy prawnego Rzeszów najczęściej tego typu rzeczami zajmuje się najczęściej, a do jej klientów zaliczają się zarówno prywatne osoby, jak i firmy – obsługa prawna w kancelarii radcy z Rzeszowa. Radca będzie mógł wystąpić przed sądami i urzędami, ale dużym ograniczeniem tego zawodu jest możliwość obrony w sprawach karnych i karnoskarbowych.

Tu właśnie będzie pierwsza z różnic pomiędzy adwokatami i radcami, bo to właśnie tylko adwokaci mogą bronić w tego typu sprawach, radcy wprawdzie mają możliwość uczestniczenia w nich, ale jedynie w charakterze pełnomocników. Kolejną różnicą będą kwestie samego wykonywania zawodu. Adwokat – dowiedz się więcej o adwokat częstochowa – musi albo samodzielnie prowadzić kancelarię, albo stać się jednym z jej wspólników, natomiast nie może być nigdzie zatrudnionym. Takich ograniczeń nie mają z kolei radcy, tak więc jeśli jakaś firma zechce mieć prawnika na etacie, to rozglądać się musi za kimś takim.