Wypożyczalnia samochodów – czy są dopełniające profity wynajęcia świadczone przez wypożyczalnie?

Czym tak naprawdę jest usługa wypożyczenia auta? Czy ogranicza się to tylko do wynajęcia pojazdu, potwierdzenia otrzymania kaucji i, przy oddawaniu auta, skontrolowaniu czy nie pojawiły się żadne uszkodzenia, czy paliwo jest uzupełnione, a w środku posprzątane?

samochód

Autor: Matthew Bellemare
Źródło: http://www.flickr.com
Walka na rynku wypożyczalni pojazdów staje się coraz bardziej zacięta. Powstaje wiele firm, a to powoduje, że oferty konkurujących ze sobą firm, są bardziej atrakcyjne, niż były kilka lat temu. Poniżej spróbuję przedstawić kilka najciekawszych ofert.

Ciekawą ofertą dla klientów, dla których wypożyczalnia samochodów (strona wypożyczalni samochodów) jest nierzadkim miejscem wizyt, jest opcja tzw. One Way. Jej założeniem jest myśl, że nie każdy kto wynajmuje samochód (czytaj resztę pod adresem), będzie używał go aby przebyć podróż w obie strony. Nieraz chodzi o to, by dostać się wyłącznie z punktu A do punktu B, lub dojechać do punktu B i w jego obrębie korzystać z wynajętego samochodu. Może się tak przytrafić w wypadku zakupu lotu samolotem do innego miasta, niż nasze. Mamy możliwość wtedy wypożyczyć pojazd w wypożyczalni na lotnisku i zwrócić w innej wypożyczalni, np. w naszym mieście.

Równie interesującą propozycją, którą z całą pewnością zainteresowane będą

samochód

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

firmy, jest wypożyczenie auta specjalnie pod swoje potrzeby, np. dostosowane do charakteru prowadzonego interesu. Są wypożyczalnie, które za nas kupią samochód, specjalnie dopasowany do potrzeb wynajmującej firmy, a potem nam go pożyczą. Oferują też oklejenie auta w reklamę naszej firmy, czy założenie instalacji GPS sprawdzającej lokalizację auta, czy jego zużycie paliwa.

Jako klient indywidualny, też możemy mieć pewne nietypowe warunki dotyczące wypożyczanego samochodu. Możemy podróżować z dzieckiem, które wymaga zainstalowanego fotelika. Możemy podróżować całą rodziną do kurortu narciarskiego i chcielibyśmy zabrać ze sobą snowboard. Możemy także chcieć pojechać w góry z rowerami. Otóż co niektóre wypożyczalnie mają w swojej ofercie właśnie takie dodatkowe wyposażenie, jak fotelik czy siedzisko dla dziecka, łańcuchy śniegowe, bagażnik na narty czy rower, a także nawigacja gps, a nawet telefon komórkowy.

Jak widać, oferty są jeszcze bardziej powiększone- każdy, zarówno klient biznesowy wynajmujący całą flotę samochodów, jak i klient indywidualny, znajdzie coś dla siebie.