Edukacyjne zabawki dla niemowlaków.

Większość z nas pamięta czasy, gdy w sklepach nie można było kupić zabawek. Raz na jakiś czas pojawiały się drewniane pajacyki, czasem dość byle jaka lalka, ale widok regałów pełnych kolorowych zabawek był niewyobrażalny. Do zabawy maluchy często wykorzystywały przedmioty na co dzień obecne w domu. Jakże ogromną radość sprawiało złożenie zestawu perkusyjnego z garnków i zagranie fantastycznego koncertu.

rodzice oczywiście byli wtedy mniej uszczęśliwieni niż mały artysta. Dziś zabawki dla dzieci znajdują się praktycznie w każdym miejscu, można je zakupić nawet w osiedlowym kiosku. sklepy z zabawkami mają tak rozbudowany asortyment, że ciężko się na coś zdecydować. Wszelkiego rodzaju klocki, domki dla lalek, tysiące misiów i innych przytulanek, zabawki grające, mówiące, czasem w kilku językach i wiele innych.

nadruki na koszulkach

Autor: Sisu
Źródło: Sisu

Karierę ostatnio robią zabawki edukacyjne, mające doskonalić wyobraźnię i umiejętności. W środowisku psychologów rozwojowych i dziecięcych zawiązały się dwa obozy. Jeden zachwalający tego typu gry oraz drugi prezentujący stanowisko, że nic bardziej nie rozwija wyobraźni niż używanie jej i nie są do tego konieczne kosztowne przedmioty a jedynie świetny pomysł na zabawę. Obie idee mają zarówno zalety i wady, ale zasada jest nadal ta sama – mamy możliwość, by zrobić wiele aby wspomóc rozwój dziecka nieważne czy wykorzystamy do tego nowe zabawki czy nie.

Przechadzając się po sklepach z zabawkami mamy szansę by dostać oczopląsu. Ale nie pozwólmy się ponieść euforii i zwracajmy uwagę na to które zabawki dla dzieci kupujemy. Duże znaczenie ma aby były dostosowane do wieku malucha i miały odpowiednie atesty. Nie ulegajmy euforii i nie kupujmy zbyt wielu przedmiotów. Oczywiście czasem rodzi się taka pokusa, szczególnie jeśli mamy w pamięci czasy, kiedy wyprawka wyprawka do szpitala dla noworodka dla niemowlaka była pięknym snem wielu kobiet, a skompletowanie jej graniczyło z cudem i wymagało kombinacji, albo sporych umiejętności i maszyny do szycia. Zwróćmy uwagę, jednak, że dzieci szybko się nudzą i zostaniemy z górą przedmiotów, które albo trzeba będzie w jakiejś szafie upchnąć, albo rozdać. Najpierw sprawdzajmy jakie zabawki nasz maluch lubi, co go zaciekawia. Może podobają mu się zabawki grające? A może dźwięki wydawane przez te przedmioty je przerażają? Na pewno lepiej przed wielkimi zakupami poznać upodobania naszego malucha.