Idea na podarek z okazji pierwszej komunii świętej

Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej to dla rodziców ogromne wyzwanie. Musimy dziecko odświętnie przyodziać, wynająć lokal oraz zamówić obiad, zakupić tort, wynająć fotografika, kamerzystę, a przed obrzędem zajrzeć do fryzjera. Problem ma też rodzinka: jaki podarek wybrać? co podarować? ile pieniążków wypada ofiarować?

kościół

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Gdy wybieramy się na przyjęcie komunijne do swego chrześniaka, sprawa podarku​​ wcale nie jest taka prosta. Aktualnie to już nie jedynie rower czy czasomierz, w grę wchodzi również sprzęt elektroniczny taki jak tablety. Sprawę takiego prezentu najlepiej jednak uzgodnić z rodzicielami „komunisty”, bowiem być może ma już ono komputer, zaś potrzebuje roweru lub dowolnej innej rzeczy – .

Srebrny czy złoty medalik w przeszłości był jednym z najczęściej wybieranych podarunków komunijnych. Dzisiaj, w erze komputerów oraz pędzącej technologii zwyczajny medalik zdaje się podarunkiem przestarzałym. Warto jednakże taki medalik podarować dziecku wraz z innym upominkiem. Jeżeli nie znamy się najlepiej na komputerach udajmy się do sprawdzonego marketu, w jakim sprzedawcy służyć nam będą fachową wskazówką. Często oprócz komputera kupujemy całe oprzyrządowanie do niego takie jak myszka, drukarka albo klawiatura. Nie to nieskomplikowana sprawa. Wybór choćby prostej myszki może nastręczać nie lada komplikacji. Ekspedient może zaproponować nam na przykład: myszy i trackballe i Tec, myszy i trackballe Logitech, myszy i trackballe Microsoft, lub myszy i trackballe Tracer. Dla wyjaśnienia: trackball jest jednakowy z myszą komputerową. Spotykany najczęściej w komputerach przenośnych.http://www.angelka.pl/ (zobacz witryna firmy Fotograf)Składa się z obudowy oraz kulki, jakiej poruszenia są przekładane na ruch kursora na monitorze.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Komunia święta nie jest weselem. Musimy się skoncentrować na jego wymiarze duchowym, od lat apelują księża. Istotą tego sakramentu dla dziecka jest fakt, że Pan Jezus przybywa do niego w sposób autentyczny, ale duchowy. Nadchodzi z miłością, z prośbą o dobre życie. W związku z tym musimy zadbać, aby przeżycie małego dziecka nie skupiało się na często przesadnych podarkach materialnych. Jezus Chrystus jest tu największym prezentem – .