Olejek kokosowy – naturalna odżywka dla cery a także włosów

Znajomość zastosowań roślinnych olejków do kosmetycznych celów jest zaledwie okruchem tego, co o nich wiedzą ludzie żyjący na Wschodzie.
W szczególności ceniony jest tam olej kokosowy, określany mianem „królem olejów”.

olejki do włosów

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl

Już na stałe zakorzeniony jest on w pielęgnacyjną tradycję Afryki, wysp Pacyfiku, a także Ameryki Środkowej oraz Południowej. Podług Ajurwedy najlepsze dla ciała są te kosmetyki, które możemy zjeść. Wymóg ten świetnie wypełnia olej kokosowy, będący jednym z najzdrowszych tłuszczów globu olejek do włosów. Specyficzna budowa tłuszczowych kwasów a także duża zawartość witamin jak też minerałów sprawia, iż olejki do włosów na podłożu kokosa są kosmetykiem o niezwykle silnym działaniu odżywczym.
Mnóstwo osób obawia się, że olej pozostawi na skórze niemiłą tłustą warstwę. W wypadku oleju kokosowego obawy te są absolutnie bezpodstawne, gdyż absorbuje się szybko, nie zostawiając kleistej warstwy. Już po chwili skóra staje się uciszona i miękka jak cera dziecka. Wskazane jest aplikować olej kokosowy po ablucji, albowiem zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, ale też dobrą barierę osłonową przed rozwojem drobnoustrojów. Z tego względu będzie odpowiedni nawet do bardzo wrażliwej skóry (więcej na stronie ), również atopowej albo dotkniętej egzemą. Szybko osłabia stany zapalne, nie podrażniając naskórka.

Zamiast syntetycznych oliwek dla dzieci warto wybrać absolutnie naturalny kosmetyk, którym jest olejek kokosowy . Polecana jest także maska twarzowa kokosowa do włosów, jaka świetnie zastępuje syntetyczne odżywki do włosów.