Autoczęści do aut marki Ford?

Autor: Ford
Rynek części zamiennych w Polsce jest w nieprzeciętnie niezłej kondycji. To w pewnym sensie zasługa z popularności samochodów importowanych z zagranicy. Szukamy zazwyczaj atrakcyjnych cenowo części, jednak zależy nam na jak najlepszej jakości. Czy to w ogóle możliwe?

W przypadku gdy psuje się termostat lub co gorszasprzęgło przestaje działać, oczyma wyobraźni widzimy już jak auto pożera życiowe oszczędności. Nikt nie planuje przepłacać, kupując części wymienne. Jednakże do tego typu wyczucia potrzebna jest spora wiedza o autach lub znajomy mechanik, który doradzi. Są jednak hurtownie, gdzie uda się kupić części do FORDa oraz różnych aut z pewnego miejsca i za atrakcyjne pieniądze. Asortyment bywa zaskakująco duży, a koszty często znacznie się różnią.

Części oryginalne a może zamienniki?

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że zazwyczaj elementy oryginalne i ich zamienniki są produkowane w tych samych wytwórniach. Dlatego też zmieniając chociażby filtry powietrza, zdecydujmy się na punkt usługowy, gdzie będzie okazja zestawić wysokość cen elementów ze znakiem firmowym i tych bez niego. Nie zawsze właściciel okazuje się jednakże znawcą samochodów i umie podjąć decyzję, czy droższy rozrząd będzie faktycznie lepszy niż jego tańszy zamiennik. Trzeba prześledzić ceny w serwisach dostępnych w sieci – w ten sposób wygodniej poznać rozrzut cen. W tym miejscu jednakże nie działa zasada im droższe, tym lepsze.

Co się opłaca?

W przypadku gdy znamy sprawdzonego fachowca, który zaproponuje na wstępie olej silnikowy przy następnej wymianie, możemy być pewni, że proponowana cena jest uczciwa. Jednak w trakcie pobytu u fachowca nie posiadamy wyboru elementów zamiennych, a cena będzie już ustalona. Łożysko będzie więc kosztować podobnie jak element markowy, a naprawdę okazać się zamiennikiem.

Części zamienne z hurtowni

Nie każdy musi wiedzieć, że rozpoznawalne i powszechne hurtownie części motoryzacyjnych sprzedają nie tylko właścicielom warsztatów, ale również pojedynczym kierowcom. Wiadomo, że fachowiec kupi tańsze filtry paliwa, jednak zwykły kierowca też może liczyć na duże rabaty. Ceny w poszczególnych hurtowniach zazwyczaj się różnią. Jednakowa pompa wody w sześciu różnych punktach może kosztować zupełnie inaczej. Części (north.pl)