Optymistyczne wiadomości z bydgoskiego rynku pracy

Bydgoszcz. Miejsce klimatyczne, zabytkowe i bogate w kulturalne wydarzenia. Jednocześnie miasto coraz bardziej inwestujące w gospodarkę, przyciągające inwestorów i ludzi biznesu.

W Bydgoszczy blisko 40 proc. obywateli nie przekroczyło 35 roku życia, zaś wskaźnik ludności z ukończonym kierunkiem studiów wynosi 13,9 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto charakteryzuje spora aktywność gospodarcza, oraz wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz oferty pracy laminator) Bydgoszcz jest centrum przemysłowo-handlowym, w którym zarejestrowano 43 tys. podmiotów gospodarczych, z których aż 97 procent prezentują firmy prywatne. Dominujące formy działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł (zobacz także Filtry dla przemysłu), biura obsługi nieruchomości i firm czy transport. Duże miasta, charakteryzuje szeroko rozwinięte usługi gastronomiczne a przy tym miejsca noclegowe, zwłaszcza w sytuacji gdy miasto dysponuje portem lotniczym.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele niezmiennie potrzebują twórczych pracowników, którzy z zaangażowaniem i pasją oddadzą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy. Jakie profesje poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: oferty pracy Bydgoszcz, praca inżynier – a ukażą się nam wszelakie oferty.

Bydgoscy pracodawcy deklarują, że w obecnym roku stworzą nowe stanowiska pracy. I zapowiadają, iż obecny 2014 rok spowoduje poprawę na rynku. Pytani o to jak widzą przyszłość swoich firm, odpowiadają, że nie czują obaw. (Sprawdź oferty pracy fakturzystka)
Czy czy położenie rynku pracy faktycznie wygląda aż tak optymistycznie? Czy możemy mówić o ostatecznym pożegnaniu kryzysu gospodarczego? Wszak nasze doświadczenie mówi nam, iż deklaracje (zobacz jak wydrukować pit złożony drogą elektroniczną) pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje nieco inny obraz. Jak to przeważnie bywa, prawda stoi po obu stronach, ponieważ statystyki z jednej strony dają powody do wiary w przyszłość, z drugiej nie jest to na tyle widoczna poprawa, którą możemy zobaczyć w mieście czy na szerszą skalę tj w województwie. Ale małymi krokami…