Jakiego rodzaju zabawki zatrzymają uwagę dziecka na dłuższy czas?

Odeszły w niepamięć czasy, w których pluszowy miś i piłka to były jedyne zabawki, dostępne na rynku. Współcześni rodzice są bardzo wymagający i chcą, by zabawki spełniały dodatkowo rolę kształcenia poprzez zabawę, uczyły nabywania jakichś nowych umiejętności przez dziecko. Świetnym pomysłem jest zakup zabawek, poprawiających zdolności manualne.

zabawa

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki zabawkom, wymagającym kreatywności, precyzji i cierpliwości, wyrabiamy w dziecku umiejętności, przydatne w dorosłym życiu. Nauka podana w postaci beztroskiej zabawy to najlepsza metoda na każdego maluszka. Wśród manualnych zabaw ostatnich lat ciągle prym wiedzie ciastolina lodziarnia, zoo, a może pizzeria – z ciastoliny można wyczarować niemal wszystko!

Specjalne komplety tematyczne zawierają foremki, urządzenia do wyciskania określonych kształtów i sprawiają, iż zabawa całkowicie zajmuje dziecko. Z takiej kreatywnej zabawy płyną same pozytywy, maluch uczy się rozróżniać barwy, tworzyć przedmioty według szablonu podanego na opakowaniu, ćwiczy paluszki w czasie nakładania ciastoliny do małych foremek, albo tworzenia wybranych kształtów. Dodatkowo, stworzone podczas zabawy lody, hamburgery, czy inne przedmioty, można wykorzystać przy następnej zabawie, na przykład w sklep. Dobry przykład to zabawa w lodziarnię.

Wpisując do internetu hasło: ciastolina lodziarnia, natychmiast zobaczymy, że istnieje wiele różnych zestawów. Jedne są wyjątkowo rozbudowane, inne dość niewielkie i chodzi tu nie tylko o ilość załączonej ciastoliny, lecz także o zróżnicowanie dostępnych maszynek i foremek. Oczywiście, im bardziej rozbudowany zestaw, tym bardziej atrakcyjny będzie dla małego użytkownika, ale jeśli chcemy się przekonać, czy maluch będzie zadowolony z takiej zabawki, można początkowo wybrać mniejszy zestaw, który w przyszłości uzupełnimy o następne akcesoria.

Chcielibyśmy, aby nasze teksty były interesujące. Wobec tego będziemy zadowoleni, jeśli jakikolwiek komentarz spod linku (https://www.tuv.com/poland/pl/iso-50001-system-zarz%C4%85dzania-energi%C4%85.html) napisany waszą ręką dotrze do nas.

Koniecznie zobacz też inne propozycje.

Takie zestawy umożliwiają wspólną zabawę z dzieckiem, ale dzieci doskonale radzą sobie także bawiąc się samodzielnie lub z rówieśnikami, wystarczy zademonstrować im możliwości zestawu oraz zachęcić do tworzenia nowych rzeczy – to bardzo pobudzi ich wyobraźnię i kreatywność. W czasach błyszczących i hałaśliwych zabawek, które przyciągną uwagę dziecka jedynie na chwilę, dobrze jest kupić coś wyjątkowego i zarazem pożytecznego.