Polski przecież nie jest taki trudny!

Mimo szalejącego kryzysu, możemy zauważyć spore zainteresowanie zagranicznych firm naszym państwem. Co raz więcej biznesmenów z całego globu podejmuje to ogromne ryzyko i chce założyć interes nad Wisłą. I najczęściej im to wychodzi. W największych miastach Polski możemy zauważyć dużą liczbę obcokrajowców, którzy stali się integralną częścią polskiego społeczeństwa. Nikogo już nie zadziwia język angielski, czy niemiecki, usłyszany w porannym autobusie.

nauczanie

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Biznesmeni z zagranicy kochają nasz kraj z paru powodów. Głównie, dlatego, że jesteśmy bardzo sumiennym narodem. Jesteśmy znani za granicą ze swojej dokładności i fachowości. Mężczyźni z zagranicy odnajdują w naszych kobietach czar i piękno, a z kolei, panie z innych państwa są mile zaskoczone, gdy Polacy pocałują je w rękę albo puszczą przodem w drzwiach. Mnóstwo biznesmenów pragnie zostać w naszym kraju dłuższy okres. Dlatego niezwykle modny jest polski dla obcokrajowców Warszawa (pełen artykuł).

Szkoły językowe co chwilę mają takie zapytania, stąd też każda szanująca się placówka proponuje takie szkolenia. Prowadzą je doskonale przygotowani nauczyciele, którzy zdobyli specjalizację z tego zakresu. Nie jest bowiem łatwo nauczyć osobę innej narodowości własnego ojczystego języka. Należy też znać wystarczająco dobrze język obcy, najczęściej angielski, po to, aby złapać jakikolwiek kontakt z uczniem.W wielkich centrach akademickich możemy spostrzec dużo studentów z innych krajów. Po to, by szybciej poznali polską obyczajowość, proponuje się im kursy polskiego Warszawa (na www pełna oferta na kursy języka polskiego).

uczenie

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Studenci z zagranicy są nimi oczarowani i z ogromnym wigorem poznają nasze zasady ortograficzne, które też sprawiają ogromne trudności rodowitym Polakom. W pozostałych państwach świata, polski jest językiem bardzo tajemniczym, ale również co raz więcej ludzi pragnie się go nauczyć. Mnóstwo młodych ludzi z całego świata każdego roku przybywa do Polski, właśnie po to, by poznać naszą wspaniałą kulturę, bogatą historię oraz piękny i wcale nie taki trudny język polski.