Polski dla gości zza granicy

nowoczesna szkoła

Nie tak dawno pojawiły się analizy specjalistyczne, z których wynika, że mowa Polaków jest jednym z najcięższych do opanowania języków na świecie. To nie dziwota. Możliwe, że krajanom to stwierdzenie wydaje się absurdalne, ale by otrzymać miarodajną opinię, warto zapytać gościa zza granicy. Pomyślmy głębiej – który język posiada tak skomplikowaną odmianę? W jakim języku znajduje się tyle straszliwych pułapek ortograficznych? Tak samo zawiły jest jedynie język mandaryński. Co zatrważające, wyniki testów dojrzałości i badania nauczycieli wskazują, że często nawet Polacy nie potrafią dobrze posługiwać się polskim.

Przybyłeś niedawno do Polski i zamierzasz wyszlifować swój język polski? Do wyszukiwarki przeklej frazę „kursy polskiego warszawa”. Jeśli przebywasz w innym punkcie niż stolica, w słowach zmień po prostu nazwę miejscowości. Możesz również spróbować wpisać słowa po angielsku, najlepiej „polski dla obcokrajowców nazwa miasta”.

Jeśli nie chcesz przeznaczać gotówki na kursy polskiego, możesz zawsze poprosić o korepetycje przyjaciela. Poszukaj także w internecie, zobaczysz tam całą masę bezpłatnych lekcji lingwistycznych. Wiedz, że najszybciej mowy Polaków nauczą cię 2 rzeczy. Przeczytaj parę najsłynniejszych polskich utworów, takich jak chociażby Pan Tadeusz. Po drugie, rozmawiaj po polsku – warto pogawędzić z przyjaciółmi, którzy mogą cię natychmiast poprawić i powiedzieć, jak odpowiednio trzeba się wyrażać.

Bezpłatne kursy polskiego warszawa (zobacz na stronie) są nierzadko także gwarantowane przez uczelnie, o ile jesteś w Polsce w ramach stypendium. Jeśli masz szczęście, możesz spotkać anonse o bezpłatnych kursach języka, robionych przez wolontariuszy. badania (więcej pod tym linkiem) kursy (ciąg dalszy tego zagadnienia> kliknij nasz profil https://www.agbar.pl)