Jak ubierać bobasa?

Ubieranie dzidzi nierzadko napawa strachem młodych rodzicieli. Boją się, że przy zakładaniu którejkolwiek części garderoby uszkodzą drobne ciałko maluszka.
Istotne więc, kiedy odzienia szybko oraz łatwo ubierają się a także ściągają.

pajacyki niemowlęce

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Unikajmy ubrań, które trzeba prać w rękach oraz prasować, na takowe akcje mama nie ma czasu. Selekcjonujmy ubranka z włókien naturalnych. Trzeba uważać na wystające szwy oraz uwierające metki. Teraz pozostaje tylko kwestia odpowiedzi na pytanie, jak ubierać maleństwo, by nie było mu ani zbyt gorąco, ani za zimno. Rodzaj ubrań trzeba naturalnie dostosować do aury, warunków panujących na zewnątrz i do okazji zapoznaj się z ofertą. Eleganckie ubranka dla dzieci wkładamy na wyjątkowe okazje. Zanim ubierzemy niemowlaczka musimy ocenić temperaturę powietrza i okoliczności panujące za oknem, jeżeli wybieramy się z potomkiem na spacerek.

Najbardziej funkcjonalne są jednoczęściowe ubrania. Pajacyki niemowlęce mają zatrzaski z przodu a także w kroku, co gwarantuje bezproblemową wymianę pieluszek oferta pajacyków. Układ kostny malca jest ogromnie delikatny, zatem ważne jest, by jednoczęściowe ubranie nie było zbyt ciasne w nogach oraz stopach, uniemożliwiając prawidłowy wzrost bobasa. Bluzeczki ubierane przez głowę muszą posiadać obszerne wycięcie bądź dodatkowe zapięcia na ramionku.

Niemowlaki bardzo nie lubią, kiedy coś się im wkłada przez głowę i ramionka, w szczególności tuż po urodzeniu, gdy matka nie ma jeszcze stosownej wprawy.

Inne, też bardzo ciekawe szczegółowe opracowanie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/) przedstawionego tematu znajdziesz w tym miejscu. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Idealną sprawą jest zakup tak zwanego body, które prócz zatrzasków w kroku, ułatwiających przewijanie, dodatkowo wyposażone są w napy na ramieniu.