Zaproszenia okolicznościowe

Wybór zaproszeń ślubnych to coś więcej niż zawiadomienie gości o terminie i miejscu uroczystości. Unikalne zaproszenia ślubne powinny dać gościom wyobrażenie czego powinny się spodziewać po Waszej ceremonii ślubnej. Jeżeli podjęliście decyzję o wzięciu ślubu i macie wyobrażenie jak ten wymarzony dzień powinien wyglądać, już dzisiaj pomyślcie o zaproszeniach ślubnych dopasowując ich styl do planowanej uroczystości.

Nim zaczniesz projektować bądź też wybierać swoje wymarzone zaproszenia wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, sporządź listę zaproszonych osób. Da Ci to dane, ile faktycznie zaproszeń musisz zamówić. Przemyśl, co chcesz aby Twoi goście wiedzieli o przyszłej uroczystości.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeśli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje z www, które dla Ciebie opracowaliśmy w nowym linku.

koniecznie muszą znać, miejsce ślubu oraz datę. Większość projektowanych przez nas zaproszeń zawiera prośbę o potwierdzenie przybycia z wyznaczoną datą, do której potwierdzenie powinno nastąpić. Dobrym zwyczajem jest również dodanie do zaproszenia mapy dojazdu na miejsce planowanej uroczystości.

Wesele pod namiotem

Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Większość przyszłych małżonków umieszcza na swoich zaproszeniach wiersz. Około 70% projektowanych przez naszą firmę zaproszeń zawiera również co najmniej jedną prośbę skierowaną do Gości, w których Państwo Młodzi z wyczuciem sugerują co dałoby im większą przyjemność: podarowanie prezentu rzeczowego czy wręczenie koperty z gotówki. Równie często zdarzają się prośby dotyczące kwiatów, które młodzi otrzymują od swoich Gości. I tak zamiast kwiatów młode pary proszą o zakup czegoś bardziej praktycznego, np. kupony Lotto. Wspomniane formy próśb zakorzeniły się wśród młodych par i na pewno nie są odbierane przez gości jako niestosowne, ważne jest aby zostały przekazane w kształcie humorystycznego wierszyka, tak aby goście nie poczuli się zobowiązani.

Rozważ swój budżet jaki możesz przeznaczyć na zakup zaproszeń ślubnych. Koszt projektowanych na indywidualne zamówienie zaproszeń na ślub oscyluje w zakresie 1,5 – 5 zł i w dużej mierze zależy od wybranych materiałów oraz technik za pomocą których zaproszenie jest wykonywane.Zaproszenia na ślub można znaleźć w sklepach papierniczych, hurtowniach zaopatrujących kwiaciarnie, specjalistycznych sklepach ślubnych z a także drukarniach. Z ofertą producentów zaproszeń można się także zapoznać podczas targów branży ślubnej. Można je także nabyć za pośrednictwem sieci (tutaj). Odnajdziesz tam najszerszą grupę produktów w przystępnych cenach.

Zaproszenia wysyłamy lub dostarczamy osobiście minimum na 6-8 tygodni przed datą ślubu. Dobrym zwyczajem jest rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed weselem, aby osoby zaproszone mogły się stosownie przygotować. Warto także mieć przygotowaną większą liczbę zaproszeń. na wypadek pomyłki przy wypełnianiu danych personalnych gości lub niespodziewanego powiększenia puli osób zapraszanych.

Wybrane zaproszenia powinny wskazywać na styl imprezy. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod rozwagę kolor i gramaturę papieru, rodzaj czcionki, wielkość zaproszenia i ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione muszą dać gościom pierwsze wyobrażenie o przyszłej uroczystości.