Detektywi mogą pomóc w dowodzeniu przewinienia przy rozprawach rozwodowych

Niekiedy bywa i tak, że nasz wymarzony i wydawałoby się cudowny związek małżeński zaczynają nachodzić problemy. Często zdarza się, że małżeństwa są po prostu do siebie niedobrane, a decyzja o zamążpójściu była zbyt pochopna. Jednak bywają również związki, w których tzw. rozkład pożycia małżeńskiego jest cykliczny i destrukcyjny. W takich parach często pojawia się zdrada, co jest już wystarczającym dowodem do wszczęcia postępowania rozwodowego z oświadczeniem o winie jednej ze stron. Tego typu rozprawy sądowe są diabelnie częste, szczególnie, jeżeli w małżeństwie jest spory majątek do późniejszego podziału. W takich przypadkach, z pomocą przychodzą prywatni detektywi.

Sposoby pracy śledczych

odcisk palca

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wykupienie usług prywatnego detektywa, musimy sporo poczekać. Większość sposobów, dobrze znanych nam z holywoodzkich filmów sensacyjnych jest (ciąg dalszy tego materiału: odwieź www) w naszym kraju prawnie zabroniona. Weźmy dla przykładu podsłuchy – na wykorzystanie podsłuchu wymagana jest zgoda prokuratora, a o uzyskanie tejże jest niezwykle trudno, w przypadku dochodzenia bez znamion popełnienia przestępstwa. Oczywiście, zatrudniony detektyw jest w stanie przedłożyć pismo do sądu z prośbą o zgodę, jednak takie decyzje są nieczęsto pozytywne. Alternatywą jest oczywiście podsłuch wykorzystany nielegalnie, jednak, gdy nasz małżonek odkryje taki sprzęt, wynajęty detektywi poznań może mieć ogromne problemy prawne.

Najczęściej stosowaną i legalną metodą jest oczywiście śledzenie podejrzanego. Specjaliści podążają za podejrzewanym współmałżonkiem, dokumentując każde posunięcie. Nawet najbardziej ostrożnym i najbardziej dyskretnym niekiedy powinie się noga, co doprowadza do uwiecznienia winy na fotografii (www). W tym wypadku sprawa jest zazwyczaj prosta, ponieważ pod ciężarem oczywistych dowodów zdjęciowych, niewierna połówka momentalnie przyznaje się do winy.

Jeśli jednak jest inaczej nasz prywatny śledczy może zostać wezwany w sądzie na świadka. Jego zeznania są brane pod uwagę, jednak, jako, że detektyw jest opłacany przez jedną ze stron w sprawie, nie może być to jedyny dowód jaki uprawniałby sąd do wydania wyroku z orzeczeniem o winie jednego z małżonków.