Krok po kroku. Jak rozliczyć PIT on-line

Kolejki w urzędach fiskalnych pod koniec kwietnia mogą napawać lękiem. Jest sposób, by je ominąć. Swoje zeznanie podatkowe możemy oddać przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to zrobić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy ochoczo korzystają z tej opcji. Do osiemnastego kwietnia do urzędów podatkowych wpłynęło ponad pięć mln e-PIT-ów! Ministerstwo liczy jednakże na jeszcze lepszy wynik – poprzez internet pragnie w bieżącym roku nagromadzić aż siedem mln deklaracji skarbowych zapoznaj się z informacjami o rozliczeniach na .

Czy interesują Cię podobne zagadnienia? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://szukasz-pracy.pl/) takiego typu wpisów opracowano na naszej nowej stronie. Namawiamy!

By rozliczyć się przez internet, należy wejść na witrynę po czym odnaleźć na pasku na górze strony zakładkę „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy natomiast w „Do pobrania”. Tutaj wyświetli się lista wszelakich programów, jakie powinniśmy zainstalować na komputerze, aby rozliczyć się on-line.

Miałeś szansę przejrzeć tu dużo interesujących wpisów, czyż nie? Równie istotna strona (http://www.pischool.pl/kursy_dla_dzieci/) oczekuje na Ciebie pod tym linkiem, a tam wiele detali.

W ten sposób rozliczanie pit on-line będzie niezwykle łatwe. Kiedy program „e-Deklaracje Desktop” jest już na naszym komputerze, należałoby zapoznać się z jego instrukcją obsługi, w której dokładnie opisano, jakim sposobem posługiwać się aplikacją od momentu jego instalacji po wysłanie za jego pośrednictwem e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2016, można dostarczyć następujące blankiety: PiT-28, PiT-36L, PiT- 39, PiT-16a zobacz tutaj. W programie „e-Deklaracje Desktop” trzeba więc wybrać stosowny Druk i rzetelnie go wypełnić.

Na koniec należałoby podkreślić, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, jacy chcą rozliczyć się on-line, ale na którymkolwiek z kroków napotkają trudności. Dla tychże osób funkcjonuje infolinia, na którą namiary można znaleźć w zakładce „Infolinia oraz pomoc e-Deklaracje”.