Szukanie właściwego przedszkola – jak wybrać najlepsze

W pewnych sytuacjach posłanie pociechy do placówki przedszkolnej jest koniecznością. Dzieje się tak wówczas, gdy opiekunowie chodzą do pracy i nie mają czasu na opiekę nad pociechą.

Ponadto równieżrównież (odwiedź nas) coraz większa liczba rodziców wybiera placówkę przedszkolną dla dzieci, gdyż zajęcia tam prowadzone zapewniają mu dobry start i przystosowanie do pójścia do szkoły. W efekcie niektórzy najmłodsi już na etapie przedszkolnym umieją płynnie czytać, pisać i liczyć na podstawowym poziomie.

dziewczynki w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com

Przedszkole zapewnia też stały kontakt z rówieśnikami. Obecnie istnieje coraz większa liczba przedszkoli niepublicznych. Od tych publicznych różnią się tym, że są płatne, jak również (przejdź do strony) typem zajęć, jakie się tam prowadzi. Coraz częściej są wyszukiwane hasła w rodzaju „przedszkole Warszawa” dla odszukania najlepszej placówki, jak również zorientowania się w ofercie i cenach- więcej tutaj.

Placówki prywatnePrzedszkola prywatne posiadają parę cech, odróżniających je od tych publicznych. Co najważniejsze, są odpłatne, a koszty te mogą dochodzić czasami do kilku tysięcy złotych. Niepubliczne przedszkola oferują więcej różnych zajęć. W większości przypadków jest to drugi język obcy, zajęcia ruchowe obejmujące sztuki walki do których należy judo, zajęcia taneczne czy muzyczne. Charakterystycznym rodzajem placówek przedszkolnych są placówki językowe. Wyszukując frazę „przedszkole” w Internecie można uzyskać dużo wyników dotyczących obecnej oferty- .


Żłobki

dzieci, maluchy

Autor: Wójcik
Źródło: Wójcik
Często zdarza się również, że konieczna jest opieka dla dziecka, będącego na etapie wcześniejszym niż wiek kwalifikujący do przedszkola. Wówczas opiekunowie wybierają żłobek. Placówki takie przeznaczone są dla dzieci poniżej trzeciego roku życia i również bywają publiczne lub niepubliczne. Rodzice często decydują się na niepubliczne, ponieważ uważają, że w takich placówkach opieka nad najmłodszymi jest na lepszym poziomie. Jeśli chodzi o prywatne żłobki Warszawa także jest ośrodkiem, gdzie oferta taka jest duża i zróżnicowana